• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Міністр інфраструктури повідомив про початок підготовчих робіт з підйому танкера Delfi

Реклама на dsnews.ua

Підготовчі роботи з підняття затонулого біля одеського узбережжя танкера Delfi стартували

Про це йдеться у повідомленні міністра інфраструктури України Владислава Криклія, передає "ДС".

"Одна з приватних компаній звернулася з пропозицією здійснити роботи з підняття судна без використання державних коштів. Роботи з підйому судна виконуватиме ТОВ "Краншип", а ТОВ "Бруклін-Київ" виступили з ініціативою профінансувати угоду, за що їм дуже вдячні", — написав глава МІУ.

Як повідомляла "ДС", 22 листопада 2019 року в Одеській затоці через сильний шторм зірвало з якоря танкер Delfi під прапором Молдови. Рятувальники евакуювали екіпаж судна. Танкер затонув. Згодом був виявлений витік палива з судна. Через це Одеська комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 25 червня закрила місцевий пляж "Дельфін".

Власник танкера відмовлявся прибирати судно, незважаючи на зобов'язання провести ліквідаційні роботи до 31 березня. Втім, уже 8 квітня він запевнив генпрокурора Ірину Венедиктову, що найближчим часом забере судно за власний рахунок.

Чергова спроба підняти танкер 25 липня закінчилась невдачею, оскільки в одного з буксирів порвався металевий трос.

Адміністрація морських портів України оголосила тендер з вибору підрядника, який займеться підйомом судна. Операцію оцінили майже в 25 млн грн. Згодом ці гроші планують стягнути з власника танкера. Після підйому Delfi відбуксують в Чорноморськ. Адміністрація морських портів України повинна до кінця літа підписати договір про евакуацію танкера.

Після чергової витоку нафтопродуктів з танкера в Одесі оголосили надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Станом на 25 липня було встановлено перевищення норми нафтопродуктів в 4,8 рази.

    Реклама на dsnews.ua