• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Міноборони закупило непридатні для використання вертольоти на 12,7 млн грн., — прокуратура

Реклама на dsnews.ua
Військова прокуратура Херсонського гарнізону Південного регіону України розпочала кримінальне провадження стосовно чиновників з Міністерства оборони України, двічі закупили непридатні для військових цілей вертольоти

Як передає "ДС" з посиланням на прес-службу військової прокуратури Південного регіону України, встановлено, що згідно з державним контрактом, укладеним між приватним акціонерним товариством "Мотор Січ" і Міноборони України, для Збройних сил України були закуплені вертольоти, не придатні для використання у військових цілях. За своїм технічним станом і обладнання вони не можуть виконувати завдання за призначенням.

При цьому посадові особи військової частини прийняли зазначені вертольоти і поставили в штат частини.

Разом з тим встановлено, що ці вертольоти раніше вже були на балансі Міноборони України у 2010 році міністерство реалізовувало їх підприємству "Мотор Січ" як надлишкове військове майно, непридатне до використання.

Нібито після цього підприємство здійснило ремонт вертольотів і вони були заново закуплені Міноборони в 2014-15 роках. Однак, в ході перевірки, проведеної в листопаді, встановлено, що ця техніка не придатна для військових цілей.

Зазначеними діями посадових осіб державі завдано збитків на суму близько 12,7 млн грн.

Військова прокуратура Херсонського гарнізону почала кримінальне провадження за ознаками кримінального злочину, передбаченого ч. 3 ст. 425 (недбале ставлення до військової служби) КК України. Військовим чиновникам загрожує від 5 до 7 років позбавлення волі.

    Реклама на dsnews.ua