• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Мін'юст пропонує змінити ім'я та прізвище за 5 грн

Реклама на dsnews.ua
Вартість офіційної зміни прізвища, імені та по батькові складе 5 грн 10 коп, а повторна зміна персональних даних обійдеться в 51 грн

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства юстиції, передає "ДС".

Право на зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи передбачено статтею 295 Цивільного кодексу України. Починаючи з 16-річного віку, людина має право на свій розсуд змінювати своє прізвище або ім'я. Проте за згодою батьків це можна зробити і в більш ранньому віці - в 14 років.

У відомстві зазначили, що міняти по батькові дозволяється при усиновленні або його скасуванні, якщо батько змінив своє ім'я або відомості про нього, як про батька, були вилучені з актового запису про народження.

Для того, щоб змінити ім'я або прізвище, або те і інше, потрібно з відповідною заявою звернутися у відділ державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання.

Також необхідно надати наступні документи:

• паспорт та свідоцтво про народження заявника;
• свідоцтво про шлюб (у разі коли заявник перебуває у шлюбі) або про розірвання шлюбу (у разі коли шлюб розірвано);
• свідоцтво про народження дітей (у разі, якщо заявник має малолітніх або неповнолітніх дітей);
• заява про зміну імені заявника, батька чи матері, якщо воно раніше було змінено;
• фотокартку заявника;
• квитанцію про сплату державного мита.

Відзначається, що ця процедура обійдеться всього в 5 грн 10 коп. У разі повторної зміни персональних даних необхідно буде сплатити 51 грн.

Заява про зміну імені розглядається у тримісячний строк з дня її подання.

Після отримання дозволу заявнику необхідно звернутися у відділ РАЦС для складання актового запису про зміну імені або прізвища. Якщо не зробити цього протягом 3 місяців без поважних причин дозвіл втратить силу.

У Мін'юсті відзначили, що в країні протягом 2015 року 19 701 чоловік скористався правом змінити прізвище, ім'я або по батькові; у 2016 - 22 365; в 2017 - 18 399; в 2018 - 16 541; в 2019 - 15 689. За 6 місяців поточного року 5 449 українців звернулися до Рагсів щодо зміни персональних даних.

Як повідомляла "ДС", 3 червня Верховна Рада прийняла законопроект, що дозволяє міняти по батькові.

    Реклама на dsnews.ua