• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

МОЗ починає тестувати електронні лікарняні

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоров'я в тестовому режимі запускає електронні лікарняні на базі сервісу Пенсійного фонду, паралельно розробляючи основну модель

Про це повідомив сьогодні на брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Ярослав Кучер, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс-Україна".

"В електронній системі охорони здоров'я в даний час розробляється базовий функціонал електронних медичних висновків. Це скоротить час і дозволить далі працювати з цією інформацією. Один з таких висновків - тимчасові листи непрацездатності (лікарняні)", - розповів Кучер.

Зараз йде підготовка нормативно-правових актів. Саму систему електронних лікарняних планують запускати в два етапи.

За словами Кучера, є дві моделі розвитку проекту. Перша - так звана "спрощена система" на базі сайту Пенсійного фонду. Лікар з допомогою електронного цифрового підпису зможе вносити інформацію про пацієнта про його тимчасову непрацездатность. Далі ці дані автоматично зможуть отримати всі служби.

"Перевага в тому, що це вже розроблено, немає додаткового навантаження на основний компонент eHealth, і це дозволить запустити електронні лікарняні до кінця літа", - зазначив заступник міністра.

Друга модель, цільова, буде впроваджена в систему eHealth і розпочне роботу на початку 2021 року.

"Вона полягає в тому, що коли в базі даних eHealth є дані про пацієнта, лікар зможе виписувати е-лікарняні з мінімальною кількістю дій. Для підприємств обидві системи дозволять істотно економити час ", - сказав заступник глави МОЗ.

Як повідомляла "ДС", Міністерство охорони здоров'я збирається інтегрувати електронну систему охорони здоров'я eHealth з порталом "Дія" і його мобільним додатком.

    Реклама на dsnews.ua