• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

МОЗ оновив стандарти надання медичної допомоги Коронавірусние хворим

Міністерство охорони здоров'я змінило стандарти надання медичної допомоги хворим COVID-19 пацієнтам. Зокрема, було розширено перелік осіб, які підлягають тестуванню на коронавірус

МОЗ
МОЗ
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства охорони здоровʼя, передає "ДС".

Експрес-тестування на коронавірус проводитимуть окремим категоріям осіб, зокрема медичним і соціальним працівникам, поліцейським, нацгвардійцям тощо.

У разі, якщо немає можливості провести експрес-тестування, особи перших пʼяти категорій зі списку МОЗ проходитимуть тестування методом ПЛР.

Відтепер медикам необхідно інформувати центр контролю та профілактики захворювань МОЗ про лікування хворих на COVID-19 або його припинення не пізніше ніж через 1 день від дати початку лікування чи виписки.

Раніше лікарям відводився триденний термін.

Контактні особи, які отримали повний курс вакцинації, а також ті, хто перехворів на COVID-19 протягом останніх 6 місяців за відсутності симптомів можуть не самоізолюватися.

Невакциновані контактні особи, незалежно від того є в них симптоми чи немає, мають пройти тестування на 5-7 день після контакту та перебувати на самоізоляції.

Припинити самоізоляцію можна при отриманні негативного результату тесту.

Нагадаємо, очільник МОЗ Віктор Ляшко заявив, що система охорони здоровʼя у нову хвилю коронавірусу готова до госпіталізації до 90 тис. пацієнтів з COVID-19. Більша кількість пацієнтів призведе до зупинки планових госпіталізацій.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua