• USD 27.9
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

МОЗ внесло зміни до протоколу лікування коронавірусу: що підкорегували

Міністерство охорони здоровʼя оновило протокол лікування коронавірусної хвороби COVID-19

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це під час брифінгу повідомила перший заступник міністра охорони здоровʼя Ірина Садовʼяк, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

"6 квітня наказом №638 було затверджено зміни до протоколу лікування COVID-19. Додано тоцилізумаб для лікування пацієнтів з критичним перебігом COVID-19", — сказала вона.

Окрім того, було змінене дозування цього препарату для пацієнтів з тяжким та критичним перебігом інфекції: рекомендована доза після внесення змін становить 8 мг на 1 кг маси тіла однократно, тоді як раніше рекомендувалося двократне введення по 400 мг. У разі прогресування дихальної недостатності лікарі можуть розглянути введення більших доз кортикостероїдів.

Також були оновлені рекомендації щодо призначення антибактеріальної терапії коінфекції та суперінфекції. "Нагадуємо, що пацієнтам з підозрюваним чи підтвердженим COVID-19 з легким перебігом заборонено призначати антибактеріальні препарати з профілактичною метою", — підкреслила Садовʼяк.

Пацієнтам із середньоважким перебігом COVID-19 заборонено призначати антибактеріальну терапію без наявної клінічної підозри або наявності бактеріальної інфекції.

Заступниця міністра зазначила, що це вже сьоме оновлення протоколу лікування коронавірусної інфекції.

Нагадаємо, станом на ранок 9 квітня в Україні зафіксовано 19 676 нових випадків коронавірусної хвороби, це на 257 випадків більше, ніж напередодні вранці. Жертвами інфекції стали 419 осіб.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua