• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Монастирі, пором і сосна-тризуб: У Чорнобильську зону звуть туристів

Реклама на dsnews.ua
Всі маршрути перевірені дозиметристами і безпечні для відвідування

У зоні відчуження з'явилися 4 нових маршруту по місцях, де збереглися цікаві історичні пам'ятки, територій археологічних розкопок в Чорнобилі і по ландшафтам Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Про це "ДС" повідомили в прес-службі Державного агентства України з управління зоною відчуження.

"В основі розробки нових маршрутів - побажання відвідувачів, а також дотримання всіх вимог радіаційної безпеки. Більшість місць, які ведуть нові маршрути, вже стали символами зони відчуження. Тепер кожен бажаючий зможе побачити їх на власні очі і поринути в історію Поліського краю, яким він був задовго до аварії на Чорнобильській АЕС", - зазначив директор Центру організаційно-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження Андрій Наумов.

Маршрут № 12 "КПП "Дитятки"- Бички - Замошня" пролягає через п'ять сіл, де збереглися традиційні поліські зрубні будинки і господарські споруди XIX століття. Крім того, на маршруті можна буде побачити діючий Чорнобильський пустельний Свято-Микільський жіночий монастир, залишки старообрядницьких церков і кладовищ (с. Замошня і с. Бички), місце стародавнього виробництва заліза з болотної руди (с. Рудня-Вересня) і насолодитися природою Чорнобильського заповідника.

Маршрут № 13 "ЧАЕС - станція Янів - Новошепеличи - Луб'янка" проведе відвідувачів до покинутої електричці на околиці станції Янів, ритуального хреста фігури на розвилці доріг та історичної сосні у формі тризуба, перенесеної з Рудого лісу. Також можна буде відвідати садибу останнього жителя 10-кілометрової зони Сави Ображея та інші зрубні будівлі середини XIX - початку ХХ століть.

Маршрут № 14 "Чорнобиль - лівий берег р. Прип'ять - Ладижичі - Теремці" сподобається цінителям річкових ландшафтів. Відвідувачі побачать колишню поромну переправу через річку Прип'ять, місце впадіння річки Брагинка в Прип'ять, ландшафт виходу до Дніпра і історичного Чорнобиля, а також традиційні господарські будівлі та будинки поліщуків.

Маршрут № 15 веде до літописного Чорнобилю Х-ХІІІ століть, Чорнобильського замку XVII - XVIII століть, старовинному кладовищу і Домініканському монастирю ХVІІ століття. Також відвідувачі зможуть побачити історичні узвозы Чорнобиля, що веде на Поділ, і територію археологічних розкопок.
.

    Реклама на dsnews.ua