• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

МОЗ не знайшло доказів, що підтверджують проведення підпільної вакцинації в клініці Mediland

Реклама на dsnews.ua

Міністерство охорони здоров'я України за дорученням прем'єр-міністра здійснило перевірку клініки Mediland, де за інформацією ЗМІ проводилася підпільна VIP-вакцинація від коронавірусу. Однак в ході цієї перевірки ніяких порушень виявлено не було

Про це в коментарі виданню "Страна" повідомив Ігор Слонецький, керівник Управління ліцензування МОЗ, яке й займалося перевіркою клініки, передає "ДС".

При цьому перевірка відбулася більш ніж через тиждень після першої публікації "Страны" про підпільну вакцинацію.

Видання повідомляло про старт підпільної VIP-вакцинації від коронавірусу на базі приватної клініки Mediland 5 січня. На наступний день прем'єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що доручив правоохоронцям і МОЗ перевірити клініку Mediland. Однак відповідне доручення МОЗ отримав тільки 12-го січня. А саму перевірку провели лише 14-го січня. Тобто, на те, щоб приховати можливі сліди вакцинації, у керівництва клініки було більше тижня.

"Було доручення прем'єр-міністра Дениса Шмигаля від 12 січня про можливе проведення вакцинації від коронавірусу, яка могла мати ознаки протиправних дій. Для з'ясування цих фактів 13-го січня міністр охорони здоров'я Максим Степанов підписав наказ про позапланову перевірку клініки. Відповідно до цього наказу було створено комісію, яка вийшла на об'єкт вранці 14-го січня. Ми зобов'язані були прийти на сам об'єкт, де проводить господарську діяльність приватне підприємство "Сигма", і переконатися, чи є порушення. Перевірили приміщення на предмет наявності кабінету щеплень, де могла б проводитися вакцинація, спеціалізованого обладнання для транспортування і зберігання іммунологічних препаратів, і приміщення, де б зберігалися лікарські препарати та засоби для їх введення. Поспілкувалися з представниками приватного підприємства "Сигма". За результатами перевірки не встановлено фактів, які б підтверджували інформацію, викладену в ЗМІ про проведення вакцинації від коронавірусу", — повідомив Ігор Слонецький.

За його словами, в клініці відсутній кабінет щеплень, в приміщенні для зберігання лікарських засобів немає ніяких вакцин. Також в Mediland не виявлено спеціалізованого обладнання для транспортування і зберігання вакцин.

"Представники клініки були здивовані нашими питаннями і наполгають на тому, що не проводилася ні закупівля, ні транспортування, ні зберігання, ні використання будь-яких вакцин", — уточнив Слонецький.

При цьому нагадаємо, що адміністратори клініки офіційно говорили "Стране", що в Mediland проводять вакцинацію від грипу. Як тоді в приміщенні не може бути кабінету щеплень і умов для зберігання препаратів — загадка.

А неофіційно один з лікарів клініки підтверджував в розмові зі "Страною", що в Mediland проводили таємну вакцинацію саме від коронавірусу, причому препарати отримало вже "дуже багато людей".

На зауваження "Страны" про те, що з моменту публікації про підпільну вакцинацію і до моменту перевірки минуло так багато часу, що будь-які вакцини можна було вивезти з клініки, керівник Управління ліцензування МОЗ відповів наступне:

"Я розумію, що пройшло багато часу. Але ми апелюємо тільки тим, що змогли перевірити. Ми констатували відсутність умов для вакцинації на основі візиту до закладу. На момент проведення перевірки ми не побачили ніяких порушень з боку суб'єкта господарювання. І керівник закладу охорони здоров'я письмово підтвердив, що не проводить закупівлю, транспортування, зберігання і використання будь-яких вакцин", — додав Ігор Слонецький.

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров'я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко під час панельної дискусії "Вакцинація. Корупція. COVID-19" заявив, що в Україні з'явиться комунікаційний центр, метою якого буде інформування населення про вакцинацію від коронавірусу.

    Реклама на dsnews.ua