• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Муженко розповів, як учасників АТО навчають стандартам НАТО

Реклама на dsnews.ua
Система відбору офіцерів для навчання стандартам НАТО істотно змінилася і сьогодні це здебільшого ветерани АТО

Про це начальник Генерального штабу Збройних сил України Віктор Муженко розповів в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Це в основному ті офіцери - на 98%, які пройшли через участь в АТО, які мають бойовий досвід, які мають перспективу застосування знань. І коли ми відбираємо офіцерів, то ми відразу розбираємося з тим, а яка перспектива просування по службі даного офіцера, по якому напрямку", - заявив Муженко.

Він додав, що раніше при відборі на навчання стандартам НАТО були серйозні проблеми.

"Те, що стосується системи відбору, то дійсно були серйозні проблеми, були і суб'єктивні підходи до відбору цих офіцерів. У нас досить велика кількість офіцерів, які пройшли навчання за кордоном за тим чи іншим спеціальностям, по тих чи інших напрямках", - сказав Муженко.

За словами начальника Генштабу, в свій час, коли ставилося завдання відбору офіцерів, не достойні і мотивовані вирушали туди.

"Але зараз ми маємо велику кількість технічних виконавців або виконавців у рамках виконання певної задачі, які відповідно і мають досвід роботи в миротворчих структурах і мають відповідний рівень підготовки за кордоном", - сказав начальник Генштабу.

Зараз цю систему змінили. У Генштабі відібрали понад 250 офіцерів, 90% з них - це офіцерів тактичної ланки. І з них 90% пройшли курс навчання англійської мови.

"Це один з етапів підготовки офіцера. Він оволодіває певним рівнем мови. Після цього проходить відповідну підготовку. Має необхідний досвід проходження служби. І ми його відправляємо на курси або для навчання у вищі військово-навчальні заклади інших країн. І останні два роки за таким принципом здійснюється підбір і відправка офіцерів", - зазначив Муженко.

    Реклама на dsnews.ua