• USD 28.2
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

На батьківщині Зеленського склалася катастрофічна ситуація з забрудненням повітря: подробиці

Реклама на dsnews.ua

Рівень забруднення повітря в липні поточного року в рідному місті президента Володимира Зеленського, Кривому Розі, характеризується як дуже високий, особливо в Інгулецькому районі

Про це йдеться в повідомленні пресслужби управління екології виконкому Криворізької міськради, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Так, за даними Лабораторії спостережень за забрудненням атмосферного повітря (ЛСЗАП) Кривого Рогу, протягом минулого місяця спостерігалося перевищення гранично допустимих концентрацій (ГДК) по пилу в 76 випадках (30% проб), діоксиду азоту — в чотирьох випадках (1,3% ), фенолу — в одному випадку (0,2%), по формальдегіду — в 59 випадках (12%).

Відзначається, що середньомісячні концентрації діоксиду сірки, оксиду вуглецю, оксиду азоту, фенолу і аміаку на всіх п'яти постах спостережень міста не перевищували санітарно-гігієнічні норми. За пилом і формальдегідом фіксувалося перевищення на всіх п'яти постах спостережень. Також фіксувалося перевищення середньомісячної концентрації діоксиду азоту.

За інформацією управління про екологічну ситуацію в Кривому Розі, на підставі даних промислових підприємств, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря міста за перший квартал 2020 склали понад 56,3 тис. тонн. Це на 22% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Обсяги утворення та розміщення промислових відходів становили 61 млн тонн і 44,6 млн тонн відповідно, які зросли на 4,5% і 15% відповідно при зменшенні обсягів їх повторного використання та утилізації на 16%.

За даними начальника управління екології Світлани Охотникової, основними джерелами забруднення атмосфери викидами металургійних підприємств є коксохімічне, агломераційне, доменне, феросплавне і сталеплавильне виробництва.

При цьому, за її словами, зокрема, коксохімвиробництво забруднює атмосферу оксидами вуглецю і сірки, а також пилом. Аглофабрики виділяють оксиди сірки і вуглецю, а пил містить залізо і його оксиди, оксиди марганцю, магнію, фосфору, кремнію, кальцію, іноді частинки титану, міді, свинцю.

    Реклама на dsnews.ua