• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

На українському курорті у відпочиваючого виявили холеру

Реклама на dsnews.ua
Який відпочивав у Бердянську в кінці серпня житель Новомосковська заразився холерою, проте фахівці стверджують, загрозу розповсюдження захворювання немає

Як пояснили в Запорізькому обласному лабораторному центрі, холерний збудник буває декількох видів. І у цієї людини був нетоксигенный збудник холери, повідомляє "ДС" з посиланням на pro.berdyansk.biz.

"Він незаразний, може викликати легку форму захворювання, але створити "грізну" холеру з поширенням не може. Це холера, але не та сильна холера, яка мільйони валить. Це слабка, яка важких форм не викликає", - пояснив заступник директора - завідувач відділу дослідження біологічних факторів ГУ "Запорізький обласний лабораторний Центр МОЗ України" Олександр Мащак.

Пробувши в установі близько доби, він відчув себе краще і залишив лікарню, написавши відмову від лікування. Вже 31 числа чоловік залишив Бердянськ. Однак у фахівців виникли підозри, що у пацієнта може бути холера, і його аналізи направили в обласний лабораторний центр. На засіданні комісії з техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій, яка відбулась 6 вересня, співробітники місцевої санстанції повідомили, що чоловік відпочивав у Бердянську з дружиною з 23 по 31 серпня і проживав в одному з будинків на Східному проспекті.

За його словами, відчув нездужання після того, як покуштував креветки, куплені на пляжі у невідомого продавця. Після того, як чоловік відмовився від лікування і поїхав, інформація про його стан була передана у відповідні органи Дніпропетровської області.

    Реклама на dsnews.ua