• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.4
Спецпроєкти

На Закарпатті виявили двох хворих на малярію

У лютому в Закарпатській області зареєстрували випадок захворювання на малярію в громадян Республіки Конго

Реклама на dsnews.ua

Захворів хлопчик, віком 1 рік 10 місяців, та його мама, які прибули до України наприкінці січня з Республіки Конго, повідомляє "ДС" з посиланням на Центр громадського здоровʼя МОЗ.

Зі слів матері дитина перехворіла на малярію приблизно 3 місяці тому. В Україні в хлопчика на третій день з'явилося нерегулярне підвищення температури тіла до 39,0 °C. Орієнтовно тоді ж гарячка та нерегулярне підвищення температури до 39,0–40,0 °C з'явилися і в матері.

За тиждень після приїзду в Україну мати з дитиною звернулися по медичну допомогу. На підставі лабораторних досліджень у пацієнтів виявлено збудника малярії — P. falciparum (++).

Їм було призначено відповідне лікування. Зараз стан хворих задовільний. Тривають епідрозслідування та протиепідемічні заходи.

Довідка. Малярія — загрозливе для життя захворювання, що передається через укуси комарів. Передача малярії відбувається в 91 країні світу, переважно це країни Африки, Азії, Південної й Північної Америк. В Україні всі зареєстровані випадки захворювань — завезені.

Симптоми малярії з'являються через 10–15 днів після укусу інфікованого комара. Перші симптоми — лихоманка, головний біль — можуть проявлятися слабко, що ускладнює виявлення малярії.

Лікування необхідно розпочати протягом перших 24 годин після прояву симптомів, інакше малярія може розвинутися в серйозне захворювання й закінчитися смертю.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua