• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Над Сибіром вибухнув метеорит, спалах осяяв усе небо

Реклама на dsnews.ua
Невеличкий метеорит згорів у щільних шарах атмосфери при падінні у Східній Сибіру, але спалах від нього бачили жителі Хакасії і Красноярського краю

Про це повідомило джерело в ракетно-космічній галузі Росії, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Тіло космічного походження незначних розмірів потрапило в щільні шари атмосфери і згоріло в них. Процес відбивався яскравим світінням у небі над низкою сибірських регіонів, у тому числі Красноярським краєм і Хакасією", - сказав джерело.

За його словами, астероїд згорів повністю, не долетівши до землі. "Ніяких пошкоджень наземних об'єктів подія не викликала. Місцеві жителі також впливу не відчули", - сказав джерело.

Жителі Хакасії у вівторок спостерігали падіння небесного тіла. Метеорит згорів, а люди бачили ярку спалах і чули сильний вибух. Поряд з місцем падіння знаходиться Саяно-Шушенська ГЕС.

Як повідомляє красноярська телекомпанія ТВК, найбільша кількість повідомлень очевидців, що спостерігали падіння метеорита, надійшло саме від жителів Хакасії.

За їх словами, вони побачили "величезну спалах", після чого почувся "величезний вибух", від якого спрацювали автомобільні сигналізації. "Осяяло все, як удень", - сказав один з очевидців. Телеканал виклав на своєму сайті добірку відеороликів зі спалахом в небі.

Нагадаємо, що в 2013 році в Челябінській області впав метеорит, що отримав назву "Челябінськ". Космічне тіло, що розпалося в атмосфері на висоті 30-50 км, його численні фрагменти впали на землю на великій території області. Падіння небесного тіла спостерігали сотні тисяч людей на Уралі і північному Казахстані.

Найбільш великі фрагменти небесного тіла впали в околицях озера Чебаркуль, в 78 км від Челябінська. Зберігається в Челябінському краєзнавчому музеї фрагмент масою понад півтонни є на сьогодні найбільшим у світі. Пізніше метеорит був включений в книгу рекордів Гіннесса як космічний об'єкт, від якого постраждало найбільше число людей - 1200 осіб.

    Реклама на dsnews.ua