• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Напад російського лижника на фінського спортсмена: поліція відкрила кримінальне провадження

Реклама на dsnews.ua

Російському лижнику Олександру Большунову загрожує тюремне ув'язнення після його скандального вчинку в чоловічій естафеті на етапі Кубка світу у фінському Лахті

Про це заявив фінський юрист Оскар Ліндберг в коментарі "Матч ТВ", передає "ДС".

За словами юриста, справа почала розслідувати фінська поліція. Місцеве законодавство визначає необов'язковий фізичний контакт після гонки як подію, що сталася поза межами спортивного заходу. Оскільки Большунов штовхнув свого суперника після фінішу, то така поведінка може бути розцінена як напад, а не як фізичний контакт під час гонки.

Крім того, перед фінішем Большунов розмахував своєю палицею так, що, можливо, намагався вдарити Мякі. Большунов міг навіть не потрапити, не дотягтися до Мякі, однак відповідно до Розділу 5 Глави 21 Кримінального кодексу Фінляндії навіть спроба заподіяти кому-небудь тілесні ушкодження є в Фінляндії кримінальним злочином. Вдарити кого-небудь лижною палицею також буде рівносильно нападу з нанесенням шкоди здоров'ю легкого або середнього ступеня тяжкості, про що говорилося вище.

Обидва злочини Большунова будуть розглядатися як один, так як вони були здійснені безпосередньо один за одним. Якщо Большунов буде засуджений за обидва злочини, то максимальна санкція для нього може скласти до двох років і восьми місяців позбавлення волі.

Як повідомлялося, росіянин Большунов був дискваліфікований за спробу збити з ніг фінського лижника після фінішу естафети на Кубку світу. Результат збірної РФ анульований.

Нагадаємо, раніше Рада Міжнародної федерації хокею ухвалила рішення про перенесення Чемпіонату світу-2021 з Мінська через ситуацію з порушенням прав людини в Білорусі.

    Реклама на dsnews.ua