• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Народні прикмети на 10 вересня, або Чому сьогодні не варто свататися

Реклама на dsnews.ua
10 вересня вшановують пам'ять святої пророчиці Анни і святого Сави Крипецкого

Анна народилася в Єрусалимі і була благочестивою вдовою, належачи до тієї категорії обраних, які зустріли Ісуса Христа ще в дитячому віці, коли Марія та Йосип вперше прийшли з ним до храму. Що стосується святого Сави Крипецкого, то він жив пізніше - в XV столітті. Відомо, що Сава прийняв чернечий постриг, дотримувався суворого посту і проводив час в молитвах і роздумах про Бога. Часто до Саві приходили люди за порадою. Одного разу до нього з'явився навіть князь разом зі своєю хворою дружиною, і, завдяки молитвам Сави, жінка повністю вилікувалася від недуги. Преподобний Сава завжди нагадував про дотримання тілесної і моральної чистоти, схиляв людей до праведного способу життя. Навіть після смерті Сава лишився покровителем своєї чернечої обителі. Одного разу він з'явився розбійникам, які прийшли пограбувати монастир. Згідно з легендою, ватажок банди вирішив покаятися і сам повірив у Бога, пише "ДС" з посиланням на Depo.ua.

В день 10 вересня завершувалися останні прибирання хліба. 10 вересня вивозили з поля снопи, які укладали в скирти. Прибирали коноплю і збирали врожай яблук. Наближався час затяжних дощів, і потрібно було вберегти врожай від негоди. 10 вересня завершували озимий посів пшениці.

В цей день молилися і просили зцілити людину від пияцтва. Говорили, що свататися 10 вересня не варто, оскільки, за прикметами, це обіцяє біду.

10 вересня проводили осінні ярмарки, на яких можна було купити велику кількість фруктів і овочів, одяг, домашнє начиння і т. д.

Народні прикмети на 10 вересня

Сухий вересень - прикмета, що зимові дні настануть нескоро

Гуси і журавлі 10 вересня ще не відлетіли у теплі краї - зима буде пізньою і теплою

Якщо людина народилася 10 вересня, то в якості талісмана йому слід носити агат і хризоліт.

    Реклама на dsnews.ua