• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Народні прикмети на 14 вересня: чому сьогодні треба вирішити всі важливі справи

Реклама на dsnews.ua
У церкві 14 вересня вшановується пам'ять Симеона Стовпника, який також відомий як архімандрит Антіохійський. Сам Семен прийшов до віри вже в свідомому віці

Народився він у IV столітті, його батьки були дуже бідними. Семен потрапив в храм, де почув службу і увірував в Бога. Після цього Семен став молитися і просив Господа вказати, як йому жити. Так він вирішив стати ченцем, покинув отчий дім і спочатку оселився в найближчій обителі, а потім вже пішов у пустелю. Він побудував високий стовп, оселився на ньому, чим позбавив себе можливості для відпочинку. Вдень і вночі Семен стояв на стовпі і молився Богу. Також додавалася сувора стриманість в їжі. При цьому, згідно з легендою, Семен Стовпник прожив до 100 років і помер під час молитви, пише "ДС" з посиланням на Depo.ua.

14 вересня починалось бабине літо. Говорили, що на Насіння зерна з колосків випадають. Хліб після Семена вже не сіяли. Орати можна було тільки до полудня. Відомо також, що на Насіння намагалися пускати худобу в поля. Багато роботи було у господинь, яким потрібно було якомога швидше законсервувати огірки.

Рекомендувалося також закінчити всі справи і провести всі угоди саме до 14 вересня, так як після цього дня всі починання будуть невдалими.

Хлопчиків, яким виповнилося чотири роки в цьому році, в цей день садовили на коней і катали - так відзначали їх вступ у доросле життя. Також дітей стригли саме 14 вересня. Вважалося, що полювання в цей день буде дуже вдалою. 14 вересня проводили різноманітні обряди, які допомагали позбутися від мух, тарганів та інших неприємних комах.

З цього дня починалися весільні тижні, які тривали до Гурія (28 листопада). 14 вересня переїжджали в нові будинки і відзначали новосілля. Тільки після того, як горщик з вугіллям (у який переселявся домовик) з печі в старому будинку буде принесений в новий, можна було сідати за святковий стіл, не побоюючись, що це істота буде мстити забудькуватим господарям.

Прикмети 14 вересня:

На Насіння не прибрали колосові — вважай, пропали.

Якщо дикі гуси летіли на Насіння, чекай ранньої'зими.

На Насіння гріх сіяти озимий хліб.

На Симеона Стовпника солять огірки.

Бабине літо сухе — осінь буде мокрою.

    Реклама на dsnews.ua