• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Народні прикмети на 17 вересня і чому сьогодні варто берегтися вогню

Реклама на dsnews.ua
17 вересня раніше був відомий як луків день, ікони Богородиці, іменованої "Неопалима купина"

В цей день традиційно замовляють молебні про збереження будинків від пожежі, а людей - від усіляких хвороб, інформує Depo.ua.

Люди вважали, що 17 вересня потрібно обов'язково помолитися "Неопалимої купини", яка, згідно з повір'ями, охороняє будинок від пожеж і блискавок - цих стихій в давнину боялися найбільше. Також вірили, що "Неопалима купина" зможе захистити худобу від хвороб, а хліва - від пожеж.

У церкві 17 вересня вшановується пам'ять єпископа Вавилы.

В цей день відзначають свято ікони Божої Матері, яка в слов'янській культурі була відома як Неопалима купина. Згідно з переказами, Бог з'явився Мойсеєві у вигляді палаючого куща тернини і покликав пророка до того, щоб вивести ізраїльтян з Єгипту. У християнстві ж Неопалима купина стала прообразом Діви Марії, і православні у цей день моляться іконі Божої Матері, яка має аналогічну назву. В центрі такої ікони зображена Марія з немовлям, і ці образи укладені в восьмикінцеву зірку, утворену двома чотирикутниками - червоним і зеленим. Зелений колір символізує саму купину, а червоний - вогонь. Така ікона була відома ще з середини XVI століття, але свято в честь неї був встановлений тільки в наступному столітті.

У слов'ян існував звичай обходити палаючий будинок з іконою Божої Матері Неопалимої купини, щоб пожежа затих. Пожежі для селян були найстрашнішим злом, оскільки з ними не вміли боротися. Вважали, що пожежу від блискавки можна загасити молоком. Вдома намагалися тримати чорну кішку або собаку, оскільки вірили, що ці тварини рятують від пожежі.

Жінки 17 вересня викопували цибуля, тому цей день в народі називали цибулевим. Чоловікам 17 вересня потрібно було обійти сеновалы з вилами і втикати їх у снопи, щоб прогнати нечисту силу, яка може там сховатися і напасти на домашніх тварин взимку. Крім того, якщо будували будинок, то вилами також протикали сухий мох.

Народні прикмети на 17 вересня

Багато лушпиння на цибулі - прикмета, що зима буде дуже холодною

Якщо людина народилася 17 вересня, то його талісманом є флюорит

Якщо миші біжать по підлозі 17 вересня - скоро буде пожежа

Пожежа віщують заєць, що біжить по селу, і зозуля, летить по селі

Не можна тримати пожежну бочку в повній готовності, оскільки бути готовим до пожежі - за прикметами, біду накликати.

Іменинники сьогодні Яків, Григорій, Павло, Іван, Петро, Єфросинія.

    Реклама на dsnews.ua