• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Народні прикмети на 7 вересня, або Чому сьогодні треба було встати раніше

Реклама на dsnews.ua
У народному календарі 7 вересня - день Тита Листопада. Це останній термін збору врожаю грибів

У церкві 7 вересня вшановують пам'ять святого Тита - одного з 70-ти апостолів, який також відомий як учень святого Павла. Він народився на острові Крит. Батьки Тита були язичниками і будь-яку іншу віру категорично заперечували. Тому невідомо, яким чином сам Тит прийшов до вирішення проповідувати християнство. Згідно з деякими відомостями, в 49 році він вирішив супроводжувати апостолів Варнаву і Павла на Єрусалимський собор. Разом з Павлом Тит згодом подорожував по Греції і виконував доручення свого наставника, пише "ДС" з посиланням на Depo.ua.

Павло незабаром призначив Тита єпископом на острові Крит, а ще одного учня, Тимофія, - в Ефесі. Переказ свідчить про те, що Тит залишався в статусі єпископа до самої своєї смерті (прожив 107 років). Перед смертю встиг відвідати апостола Павла, який в той час перебував в ув'язненні в Римі.

Говорили, що 7 вересня (його також називали Варфоломєєв день) пора жито на золу сіяти. Також у народі цей день називали Листопадником, раділи кількості грибів. Зазвичай у цей день ліс відправлялися жінки і діти, вільні від польових робіт, які приносили додому корзини, наповнені грибами. Тому в цей день їли смажену картоплю з грибами.

Говорили, що 7 вересня потрібно встати раніше, щоб зібрати якомога більше грибів. Грибні страви не вважалися поживними, але часто виручали селян, коли потрібно було приготувати що-небудь швидке і смачне. Крім того, оскільки м'яса в достатку не було, вважалося, що можна змішувати м'ясо з грибами, і ті будуть мати м'ясний смак.

Народні прикмети 7 вересня:

Прийшов Варфоломій - жито на зиму сій.

    Реклама на dsnews.ua