• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Народні прикмети на Луків день, 20 вересня

Реклама на dsnews.ua
Сьогодні, 20 вересня, в церкві вшановується пам'ять мученика Созонта і преподобного Луки, а в народному календарі це Луків день

Юний пастух з Кілікії Созонт жив в кінці ІІІ століття. Його промови подобалися людям, багато з них прийняли хрещення. Одного разу Созонт задрімав під могутнім дубом біля чистого джерела. І було йому видіння, що це місце прославилося чудесами і зціленнями, пише Depo.ua.

Залишивши овець іншого пастуха, він відправився до язичницькому капищу, де відламав золотому ідолу руку, розбив її на друзки і роздав жебракам. Не бажаючи, щоб хтось постраждав за нього, він відправився до правителя Максиміану. Після довгих мук Созонт віддав свою душу Господу, біля гробу його відбулося багато чудес, а джерело, де йому було видіння, став цілющим.

З 20 вересня починали торгувати ріпчастою цибулею. Казали: "Лук - овоч від семи недуг". Вважалося, що це один з тих продуктів, які допомагають боротися з різними захворюваннями. 20 вересня хотіли закінчити прибирання цибулі, заготовити запаси на зиму, а решту продати. Вважалося, що до цього дня цибулю нового врожаю їсти не можна, інакше він висохне.

20 вересня починалися гуляння парубків, оскільки після завершення польових робіт юнаки йшли на службу. Їм давали трохи часу для того, щоб відпочити і розважитися. Так що хлопці одягали святковий одяг і ходили в гості, влаштовували жартівливі бійки, брали участь в іграх.

Народні прикмети на 20 вересня:

Багато лушпиння на цибулі - зима буде суворою

Якщо людина народилася 20 вересня, то буде прекрасним лікарем. В якості талісмана рекомендують носити геліотроп і бурштин

Якщо хоча б одну цибулину спекти раніше, ніж весь лук буде зібраний з городу, - урожай буде поганим.

Дізнатися все про народні прикмети на 19 вересня можна тут.

    Реклама на dsnews.ua