• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Народні прикмети: чому 6 липня треба обов'язково скупатися в річці чи озері

Реклама на dsnews.ua

Віруючі 6 липня традиційно відзначають день пам'яті святої мучениці Агрипини (Горпини), яка ще в молоді роки вирішила відмовитися від вступу в шлюб і присвятила своє життя служінню Господу

В ті часи були поширені гоніння християн, незабаром Горпина була заарештована і піддана катуванням, не бажаючи відмовлятися від християнства на користь ідолопоклонства. За свою віру дівчина отримала нагороду - ангел звільнив її з в'язниці. Однак сама Горпина все ж невдовзі померла від отриманих у в'язниці ран. Три християнки, які ховали мученицю, заявили, що біля її труни почали відбуватися чудеса, пише Depo.ua.

За стародавнім звичаєм 6 липня всі повинні були викупатися у воді - від немовлят до людей похилого віку, якщо вже не в річці або озері, то в лазні. Увечері збирали лікарські трави, які, за переказами, в цей час мали найбільшу лікувальну силу. Обов'язково в цей день слід задобрити водних духів і входити у водойми чистими.

Слов'яни вірили, що в цей день можна збирати цілющі трави і рослини - засоби, приготовані на їх основі, будуть максимально ефективними. Це була ніч перед Купала, яка вважалася містичною, - її називали часом перевертнів, чаклунів і відьом. Існувало чимало прикмет, пов'язаних саме зі святом Купала. 6 липня клали на поріг будинку кропиву, чортополох і звіробій, вважаючи, що ці трави відлякують нечисту силу. До речі, дівчата також ворожили на цілющих травах, вивчали прикмети.

В цей день проводили один цікавий обряд: ввечері дівчата збиралися з подругами і спочатку товкли в ступі ячмінь, з якого потім варили кашу. Вважалося, що це блюдо є дуже корисним для жіночого здоров'я. Також жителі села в складчину готували кашу й годували нею жебраків.

Дітей водили вмиватися до джерел для міцного здоров'я, ховали худобу від нечисті. Крім того, існувала традиція викочування жита 6 липня - посіви м'яли, буквально перекочуючись в положенні лежачи.

Народні прикмети 6 липня:

Соловей не співає на Горпину - скоро урожай ячменю можна буде зібрати

Якщо йде дощ, то буде хороший урожай хліба

Якщо на Горпину ріпу посіяти, то вона обов'язково вродить.

    Реклама на dsnews.ua