• USD 39.8
  • EUR 43.3
  • GBP 50.6
Спецпроєкти

"Не можуть прийняти реальність": Варфоломій розкритикував РПЦ за невизнання ПЦУ

Невизнання автокефалії Православної церкви України свідчить про небажання визнавати реальність

Реклама на dsnews.ua

Про це в інтервʼю Укрінформу перед своїм візитом до України заявив Вселенський патріарх Варфоломій, передає "ДС".

"Проблема цих людей у тому, що для них важко визнати реальність, або ж вони відмовляються її визнавати. Вони також несвідомі того, що означає автокефалія, так само, як в історії та канонічній практиці — її надання. Російська церква, якій вони прагнуть належати, отримала свій автокефальний та патріарший статус від Вселенського Патріархату", — сказав Варфоломій.

Вселенський патріарх наголосив на тому, що є нелогічним не погоджуватися з канонічним обґрунтуванням автокефалії у випадку Православної церкви України, тоді як для Православної церкви Росії та інших православних церков, яким Вселенський Патріархат надав автокефалію та патріарший статус, його визнавали дійсним.

"Втручання Вселенського Патріархату не є неканонічним, насправді є неканонічним ставити це втручання під сумнів. Очевидно, що вони зовсім не зацікавлені в канонічному порядку, оскільки в нашому випадку вони, очевидно, надають перевагу іноземним інтересам, а не церковним критеріям", — пояснив Варфоломій.

Нагадаємо, вчора до Києва прилетів Вселенський Патріарх Варфоломій. Його візит до України приурочений до 30-ї річниці Незалежності.

Сьогодні з вселенським патріархом Варфоломієм зустрівся президент України Володимир Зеленський.

Зранку у Михайлівському Золотоверхому соборі в Києві пройшла подячна молитва (доксологія) з нагоди прибуття в Україну Вселенського патріарха Варфоломія.

Завтра, 22 серпня Варфоломій разом з митрополитом ПЦУ Епіфанієм очолить святкову літургію в Софійському соборі у Києві.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua