• USD 41.5
  • EUR 45.2
  • GBP 53.6
Спецпроєкти

Небойові втрати в ООС перевищують бойові: Матіос сумну статистику озвучив

Реклама на dsnews.ua
Небойові втрати всіх силових структур на Донбасі за останні 5 років перевищують бойові

Про це колишній головний військовий прокурор Анатолій Матіос розповів Цензор.НЕМАЄ, передає "ДС".

За його словами, в 2014-2019 роках загиблі та померлі від хвороб становлять 3379 людина, що перевищує бойові втрати під час війни на фронті, офіційно визначені як 3031 людина.

Також, за його словами, з небойових причин поранені та травмовано 10 718 силовиків, з бойових причин – 11694.

"Не буду деталізувати, але армія і силові структури – частина нашого суспільства з усіма його проблемами. У розрізі недбалості, безпеки, поганої керованості і т. д.", – зазначив він.

На переконання Матіоса, рішення генерального прокурора Віталія Яреми в 2014 році створити військову прокуратуру було правильним. В іншому випадку, керованість державою було б втрачено, процвітала б анархія зі зброєю в руках, а кількість злочинів і загиблих при відсутності контролю була б набагато більше.

"Така узагальнена статистика втрат ніким не була передбачена. Її за результатами даних ЄРДР становила тепер вже ліквідована військова прокуратура. У нас в державі, що воює, повністю зруйнована і не діє система військової юстиції. Ситуація взагалі не відповідає не тільки стандартам армій країн НАТО, а також конструкції північного ворога", – підкреслив Матіос.

На його переконання, для того, щоб зменшити небойові втрати, треба негайно створювати систему військової юстиції.

"Армія виконує накази і постанови, якщо є командування, військова прокуратура, військова поліція зі слідством і військові суди за прикладом Ізраїлю", – вважає Матіос.

За його словами, такі інститути захищені особливим статусом і гарантіями, реагують швидко, розуміють специфіку, та їх ніякі озброєні люди і війна не залякають.

    Реклама на dsnews.ua