• USD 29.3
  • EUR 30.5
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Неонацисти-"мизантропы": Хто стоїть за кривавою лазнею в ромському таборі під Львовом

Українським "правим" варто серйозно замислитися над власною поведінкою. Своїми діями вони нищать імідж країни на світовій арені
Реклама на dsnews.ua

Напад на циганський табір в околицях Львова викликало серйозний громадський резонанс як всередині України, так і за її межами. І знову дало можливість російській пропагандистській машині говорити про засилля "нацистів" в Україні. Depo.ua спробував розібратися, хто насправді стоїть за погромом, який призвів до загибелі людини і поранення ще чотирьох людей, передає "ДС".

У місцевій поліції кажуть, що затримані є учасниками угруповання "Твереза і зла молодь". Це незареєстрована організація, яка досі не фігурувала в повідомленнях ЗМІ. І хоча загальна кількість її членів достеменно невідомо, проте, судячи з кількості передплатників на їхні сторінки в соцмережах, їх налічується кілька десятків.

Слідчі оголосили підозра сімом підліткам у віці 16-17 років, мешканцям Львова, а також організатора нападу. За даними zaxid.net, ним виявився 20-річний львів'янин Андрій Стусана. На порталах з пошуку роботи вдалося виявити резюме людину з таким ім'ям. Відомо, що в 2017 році він закінчив Львівський коледж легкої промисловості, де вчився на механіка швейного обладнання. У "ВКонтакте" був один-єдиний аккаунт Андрія Тички, який вчора видалили.

Ось кілька прикладів того, що просувають у своєму телеграм-каналі львівські неонацисти із "Тверезою і злий молоді":

Цікаво, що телеграм-канал цієї організації до подій в ромському таборі носив назву "Lemberg Jugend", але вже в суботу, 23 червня, напередодні атаки, вони перейменували канал "Misanthropic Division". Мова йде про міжнародну неонацистської організації, яка має свою структуру в Україні. Фактично - це бренд, навколо якого накопичуються маргінальні угруповання типу "Тверезої і злий молоді".

Реклама на dsnews.ua

Журналіст Олександр Никоноров (трагічно загинув у ДТП у вересні 2017 року), у своєму дослідженні зазначав, що "Misanthropic Division" виникла на території України у жовтні 2013 року, і була створена футбольними фанатами з різних міст України. У мережі можна знайти прізвиська творців цієї структури - Сергія "People Hater" (Хейтер), Саші "Sharp Knife" (Ніж) і Діми "Misanthropic Fuhrer" (Фюрер). Зібравши навколо себе однодумців, 31 жовтня 2013 року вони сформували перший загін, який спочатку мав у своєму складі лише чотирнадцять чоловік. Правда, і пізніше він не був надто численними.

Під час Евромайдана "мизантропы" використовували неонацистські прапори з рунами "вовчий гак", а також чорні прапори з мертвими головами "White Power". Тоді ж вони брали участь у сутичках з "Беркутом", а після початку війни на Сході деякі представники "Misanthropic Division" увійшли до складу добровольчого полку "Азов" і брали участь в боях в районі Маріуполя.

Але це ще нічого не означає, тому що українські "мизантропы" підтримували контакти з однойменної російської організацією, діяльність якої на території РФ визнана екстремістською. Згодом польовий командир бандформування сепаратистів "Русич" Олексій Мільчаков ініціював створення "Misanthropic Division. Новоросія". Дуже схоже, що це було зроблено в інтересах спецслужб РФ з метою завдати репутаційні удари полку "Азов". Мовляв, бачите - з обох сторін воюють неонацисти, - тобто йдеться не про війну, а про локальні колотнечі між "фашистами".

У жовтні 2016-го у ЗМІ з'явилося повідомлення, що члени "Misanthropic Division" нібито взяли на себе відповідальність за ліквідацію Арсена Павлова, більш відомого як "Моторола", а також погрожують ватажкам "ДНР" і "ЛНР" Ігорю Теслярській і Олександру Захарченко. Більше того, так зване "Міністерство державної безпеки ДНР" заявило про затримання шістьох диверсантів з "Misanthropic Division" за підозрою у вбивстві "Мотороли". Сепаратисти навіть демонстрували відео з затриманими "мизантропами". Проте пізніше стало зрозуміло, що ця заява - фейк, вкинутий сепаратистами.

Чисельність "Misanthropic Division" ніколи не перевищувала декількох десятків. Показово, що в жовтні 2016 року під час "Маршу націй", який був організований "Азовом" у Києві, "мізантроп" налічувалося не більше двадцяти. Тим не менше, і цього достатньо, щоб діяльність цього руху (зокрема, в історії з кривавою бійкою в ромському таборі) активно використовувала російська пропаганда для дискредитації всієї України.

Тепер вороги України зможуть говорити про "засилля нацистів". Адже тільки протягом останніх місяців відбулося кілька силових зачисток ромів правими організаціями: 21 квітня в Києві на Лисій горі члени С14 розігнала циганський табір, 7 червня члени "Національних дружин" розгромили циганський табір у Голосіївському парку столиці. Менші за ресонансу події відбулися в регіонах. І С14, і "Національні дружини" складно назвати неонацистськими організаціями, хоча там є різні люди, але зараз вони нічим не відрізняються від "мізантроп". Підставляючи Україну під удари російської пропаганди і, що головне, критики з боку Заходу.

    Реклама на dsnews.ua