• USD 27.7
  • EUR 32.8
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Неврегульована доставка ліків може стати причиною розповсюдження фальсифікованих препаратів, - експерт

Реклама на dsnews.ua
В Україні окремі представники бізнесу, які не мають ліцензії на роздрібну торгівлю лікарськими засобами, але займаються незаконною доставкою, активно закликають владу дозволити дистанційну торгівлю і доставку ліків на постійній основі

Також вони розгорнули велику піар-кампанію з метою легалізації надалі своєї діяльності, нівелювання у логістичному ланцюзі ролі і значення аптеки.

Про це розповів директор АПАУ, професор, доктор фармацевтичних наук Володимир Руденко, передає "Цензор.НЕМАЄ".

"Законотворці знову ставлять в жорсткі рамки відповідальності аптечні установи. А за що будуть відповідати ті поштові оператори, яким дозволяється займатися сьогодні доставкою лікарських засобів. Де прописана роль кур'єра? Хто буде відповідати за ліки, якщо вони принесуть шкоди хворому - кур'єр? Немає. Він прийшов і пішов. Кого цікавить, як він ніс або віз ті ліки. Може, він їх взагалі замінив на інші шляхи. Всі в наш час трапляється. А аптека знову буде крайнім", - сказав глава АПАУ.

Представник МОЗ під час одного з останніх засідань Комітету з питань здоров'я нації, медичної допомоги і медичного страхування охарактеризувала нові законопроекти щодо дистанційної торгівлі препаратами, зазначивши, що лікарські засоби є особливим товаром і вимагають особливих умов зберігання, транспортування, відпустки з метою збереження їх якості та лікувального ефекту. Порушення цих умов при дистанційній торгівлі може завдати шкоди здоров'ю або становити загрозу життю пацієнтів. Крім того, як зазначила вона, у нас поширений безрецептурний відпуск рецептурних ліків. Це також порушення правил.

"МОЗ припускає, що кількість фальсифікату, якого і так вистачає на ринку, може з прийняттям законопроектів щодо вищесказаного, в такому вигляді, як вони є, тільки збільшитися. Отже, і неврегульована доставка лікарських засобів може викликати поширення таких фальсифікованих ліків", - сказав Руденко.

Голова правління ГМ "Аптечна професійна асоціація України (АПАУ)", голова правління аптечної мережі "Аптека Доброго Дня" Ігор Червоненко зазначив, що їх асоціація з початку карантину публічно заявила про готовність забезпечувати громадян ліками, з дотриманням усіх вимог. Тоді зазначалося, що доставка рецептурних препаратів без рецепта здійснюватися не може, адже це призводить до негативних наслідків для здоров'я громадян. Однак сьогодні, коли весь транспорт працює, рецептурні препарати доставляються звичайними кур'єрами. Ніхто не несе відповідальність за це, а страждає кінцевий споживач.

Представник компанії "АНЦ" Андрій Охтирський говорить про те, що немає ніякої гарантії, що доставлений кур'єром товар буде якісним, оскільки його можна замінити або дати підробку. Відповідно, нівелюються всі вимоги провізора, як у розвинених країнах. Він зазначив, що держава повинна негайно виправити цю ситуацію.

Для вирішення питання варто прислухатися саме до операторів фармацевтичного ринку та фахівців галузі, а не представникам поштових та інших сервісів, які просто заробляють гроші.

Необхідно внести зміни в чинне законодавство, де передбачити відповідальність за незаконне втручання умовних сервісів в процес доставки ліків, які не мають права її здійснювати. Відповідальність вимагає недотримання умов зберігання ліків, які визначені виробником. Слід передбачити відповідальність за невідповідність якості, цілісності та автентичності лікарського засобу в результаті такої доставки, доставку не дозволених препаратів.

    Реклама на dsnews.ua