• USD 28.2
  • EUR 33.3
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Ніякої сенсації: В Taryan Group прокоментували загоряння техповерху на будівництві

Загоряння на будмайданчику Taryan Towers не було сенсацією і мова не йде про небезпеку утеплювача, оскільки справа в гідроізоляції

Реклама на dsnews.ua

Такі подробиці про те, що трапилося, опублікував на своїй сторінці у Facebook засновник і власник девелоперської компанії Taryan Group Артур Мхітарян, передає "ДС".

«Спалах був точковим на зовнішній стороні технічного поверху, тривав близько 15 хвилин і був локалізований силами нашої служби безпеки ще до приїзду ДСНС. Пошкоджень будівлі немає», — пише він.

За словами Мхітаряна, загорівся невеликий сегмент гідроізоляції, який знаходився на перекритті, на зовнішній стороні будівлі. За технологічним процесом ця гідроізоляція покривається бетонною стяжкою, після чого вона стає повністю закритою від зовнішніх впливів. Займання сталося на тій ділянці, де будівельники ще не приступили до покриття гідроізоляції.

«Серед можливих причин джерела теплового впливу розглядаються недопалок або іскра. Ми з'ясовуємо подробиці», — пише він.

Мхітарян підкреслив, що в усьому світі будівлі будь-якої значної висоти гасять не пожежними кранами, а сучасними системами пожежогасіння, і світові практики використовують і при створенні цього комплексу.

«У нашому проєкті передбачено систему пожежної сигналізації та оповіщення, управління евакуацією і автоматика протипожежних систем, які з запасом відповідають держнормам і є одними з найбільш передових у нашій країні. Згідно з вимогами, в будинку повинно бути два спеціальних ліфти транспортування пожежних підрозділів (ЛТПП), у нас їх три в кожній секції і два додаткових, за допомогою яких рятувальники можуть оперативно потрапити на будь-який поверх. У кожній секції двоє незадимлюваних сходів, які протягом тривалого періоду не пропускають вогонь і дим, таким чином дозволяють безпечно залишити будівлю», — пише він.

Крім того, передбачено спринклерну систему пожежогасіння в усіх зонах загального користування та індивідуального захисту і пожежні гідранти, а також сигналізацію і систему миттєвого оповіщення.

«Хтось шукає сенсацію, але нічого страшного не сталося. Це загоряння закінчилося, не розпочавшись. Але можна констатувати, що це був тест на пожежостійкість будинку, і його пройдено», — резюмував він.

Раніше повідомлялося, що ввечері, 2 вересня, на будмайданчику Taryan Towers сталося загоряння, яке локалізували протягом 15 хвилин до приїзду ДСНС.

    Реклама на dsnews.ua