• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Вночі думала, що помру": киянка з коронавірусом розповіла про марні спроби отримати допомогу

Реклама на dsnews.ua

Пані Ірина, у якій підтвердився діагноз COVID-19, розповіла про безуспішні спроби домогтися медичної допомоги в столиці України Києві

Про це жінка розповіла "5 каналу", передає "ДС".

Перші симптоми зʼявилися ще в суботу, 31 жовтня. Через 4 дні почалася задишка, а сьомий день, пʼятниця, був критичним — ввечері почала сильно задихатися і зʼявився біль в області серця.

"Дзвоню на гарячу лінію МОЗ. Мені кажуть, що не консультують, тому що вони — не лікарі. З пʼятниці у мене задишка, що робити — не говорять. Дзвоню на гарячу лінію по боротьбі з COVID. Вони кажуть, мовляв,"не можемо призначати, зателефонуйте в швидку, вони, якщо вам погано дихати, повинні приїхати, заміряти кисень, і якщо критичний буде рівень в крові, повинні думати про госпіталізацію", — передала розмову Ірина.

На 103 їй порадили вийти на вулицю подихати повітрям.

"Окей, подихала, трохи легше. А вночі думала, що помру. Тому що намагаєшся дихати ротом, але не вистачає повітря. Постійно пʼєш воду, тому що пересихає в горлі", — згадала жінка.

У суботу вранці сімейний лікар не відповідав, приватні клініки та гаряча лінія МОЗ не консультували, на 103 назвали якийсь препарат.

"Питаю, чи можна при грудному вигодовуванні, сказали, що не знають — це до сімейного. Кажу, що немає звʼязку з сімейним. "Зателефонуйте на гарячу лінію Міністерства охорони здоровʼя". Дзвоню — там не можуть проконсультувати. Дзвоню на гарячу лінію COVID — і тоді мене "накрило", — сказала киянка.

Під час чергового дзвінка на гарячу лінію по боротьбі з COVID-19 оператор нарешті дала Ірині номер телефону, "де приймають лікарі і дають слушні поради". Там їй порадили краплі, які дозволили принаймні нормально дихати. Уже через соцмережі вона зʼясувала, що це номер служби "Порада лікаря по телефону" Департаменту охорони здоровʼя міста Києва: 044 235 01 01.

Зрештою, родина Ірини придбала додому 8 літрів кисню. Рівень кисню в крові вимірюють теж самостійно — апаратом з аптеки.

"У суботу вночі я молилася, не знаючи, як дожити до ранку. Не могла себе контролювати, тому що засинаю — і задихаюся, не контролюю дихання, коли засинаю. Коли ти дзвониш, питаєш, що робити, а люди дратуються і не знають, що відповісти — як це?", — обурилася вона.

Ірині все ж призначили ліки, але за ними треба їхати в інше місто, тому що доставка ліків не працює.

Нагадаємо, станом на ранок 13 листопада в Україні зафіксовано 11 787 нових випадків зараження COVID-19. Такий показник став черговим антирекордом.

    Реклама на dsnews.ua