• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

"Полегшить життя вчителям і батькам": МОН хоче перевести шкільні щоденники та журнали в онлайн

Реклама на dsnews.ua

Міністерство освіти та науки розпочало пілотний проєкт із тестування безкоштовного програмного забезпечення для створення та ведення шкільних електронних журналів та щоденників

Про це повідомили у пресслужбі Міносвіти, передає "ДС".

У випробуванні нових електронних додатків візьмуть участь щонайменше по два-три заклади освіти з кожної області.

Тестування триватиме з 5 до 16 жовтня. Всі зауваження від вчителів та адміністрацій шкіл у МОН обіцяють оперативно опрацювати та врахувати під час налаштування системи. Після цього (орієнтовно, вже у листопаді) всі українські школи матимуть змогу користуватися державними е-журналами та е-щоденниками безоплатно.

"Сьогодні на ринку освітніх послуг е-журнали та е-щоденники – це не новація. Є достатньо комерційних пропозицій щодо комплексних цифрових рішень для шкіл, які містять ці сервіси. Але не всі школи можуть собі дозволити їх фінансово. Тому ми пропонуємо базову безкоштовну версію електронних журналів та щоденників, а школи вже зможуть обирати", – розповів заступник міністра освіти і науки Артур Селецький.

Школи, які перейдуть на електронні журнали, зможуть найближчим часом відмовитись від їх дублювання в паперовому вигляді. Для цього МОН готує відповідні зміни до низки нормативно-правових документів.

"Це дозволить прибрати зайве навантаження на вчителів. А в майбутньому, завдяки широкому застосуванню електронних журналів, коли учень змінюватиме школу, вся інформація про його успішність, здобутки тощо буде прямувати за ним до нового навчального закладу. А для нас буде відкрита ще й можливість переспрямовувати за таким учнем державні кошти на його навчання", – пояснив Селецький. 

Переваги електронних застосунків зможуть відчути й батьки, які в режимі онлайн у е-щоденниках бачитимуть інформацію про присутність дитини на навчанні, рівень успішності, коментарі вчителів тощо.

У разі переведення учнів на дистанційне навчання е-щоденники теж стануть у пригоді. Через них школярі зможуть отримувати завдання та слідкувати за змінами, що відбуваються у школі.

Як писала "ДС", наразі розглядається можливість перенесення осінніх канікул у школах на 10 днів раніше, ніж було заплановано, щоб освітній процес, підготовка до виборів і вибори не перетиналися.

    Реклама на dsnews.ua