• USD 28.3
  • EUR 33.2
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Одесу може спіткати доля Бейрута, - правозахисник

Реклама на dsnews.ua

Через корупцію в портах Одеси багато років простоюють зерновози, завантажені нітратом амонію. Правозахисники вказують на можливі катастрофічні наслідки дій власників судна і місцевих чиновників.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці написав правозахисник і юрист Денис Шкаровський.

За його словами,в порту «Южний» більше двох років стоїть судно Trump D (ex. Seabreeze) — балкер-зерновоз. Біля цього балкера під відкритим небом — 10 тисяч тонн нітрату амонію. Це у 4 рази більше, ніж вибухнуло 5 серпня в Бейруті.

Держава вперто доводить, що зерновоз видобував пісок в Криму. І неодноразово накладає арешт на судно, що перешкоджає його виходу з України вже більше двох років», — пише він.

Більше того, як зʼясувалося, американський власник судна не може зрозуміти, як зерновоз міг добувати пісок.

Як розповів Денис Шкаровський, кілька тижнів тому він зустрічався з керівництвом Офісу Генерального прокурора, де розповідав про проблеми судна, які можуть призвести до катастрофи, більшої, ніж з танкером "Delfi".

«Тепер можу з упевненістю сказати: якщо трапиться пожежа в «Южному», Бейрут здасться вибухом автомобіля», — вважає він.

Якщо на причалі найбільшого порту України – Южного — відбудеться спалах або вибух, як в Бейруті, від нього неминуче постраждає Одеський припортовий завод, що знаходиться в декількох метрах від зазначеного в пості причалу. А вибух на ОПЗ вже несе безпосередню небезпеку всій Одесі – хмара аміачного диму, яка дійде до міста, гарантовано торкнеться більше мільйона жителів міста і відпочивальників. Саме через це в розвинених країнах порти виносять за межі міст. Або дуже суворо стежать за вантажами, які завозять на склади.

Виходом із небезпечної ситуації, за його словами, може бути прийняття процесуального рішення по справі про зерновоз, а так само перевантаження селітри за місцем призначення.

Нагадаємо, що подібне могло статися тільки зі схвалення глави Південного філіалу ДП "Адміністрація морських портів України" Максима Широкова, навколо якого зараз розгортаються корупційні скандали.

    Реклама на dsnews.ua