• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Виявилося, що полковник ЗС Росії Галицький, загиблий в Сирії, воював на Донбасі

Реклама на dsnews.ua
Це вже другий старший офіцер бригади, який воював в Україні, який знайшов свій кінець в Сирії

Як повідомляє "ДС", про це пише головний редактор Цензор.НЕМАЄ Юрій Бутусов у своєму блозі.

"У Сирії знищений високопоставлений російський найманець - полковник Руслан Галицький, в 2016-му призначений командиром 5-ї гвардійської танкової бригади з Улан-Уде, учасник російської агресії проти України. Це вже другий старший офіцер бригади, який воював в Україні, який знайшов свій кінець в Сирії", - пише він.

"5-я танкова - це ті самі "бурятські танкісти", які взяли активну участь в агресії проти України та зображували "ополченців" під час Дебальцевської операції (слідами бурятських танкістів від "Информнапалма", відвідування Кобзоном поранених танкістів 5-ї бригади в Донецьку). 5-я танкова бригада - професійна військова частина постійної готовності, більшість підрозділів якої укомплектовані повністю "контрактниками", - інформує журналіст.

"До свого призначення, за даними російських ЗМІ і соцмереж, полковник Галицький був начальником оперативного управління військової частини 64722 12-го резерву командування Південного військового округу ЗС РФ (нині Центр територіальних військ) в Новочеркаську. Таку назву має штаб російських військ, які ведуть війну в Україні, який здійснює управління "1-м і 2-м армійським корпусом" окупаційних військ РФ на Донбасі. Очевидно, що Галицький також був активним учасником агресії проти України і був направлений в Сирію як воєначальник, який має досвід локальної війни", - підкреслив Бутусов.

"Галицький у складі групи російських найманців керував штурмом сирійського міста Алеппо. Як відомо, режим Асада в Сирії тримається досі тільки тому, що замість сирійців за Асада в основному воюють іранські і російські найманці. Путін перекинув в Сирію великі сили сухопутних військ та авіації. 5 грудня сирійські бойовики накрили російський табір мінами, Галицький отримав осколок в голову. Судячи по збігу дат, разом з ним під цим нальотом загинули також дві російські жінки - військові медики", - зазначив він.

"Незважаючи на повну перевагу російських та іранських військ в чисельності, бойової техніки, авіації, розвідці, артилерії, вже майже рік вони не можуть захопити Алеппо, яке обороняють загони сирійських бойовиків, озброєні в основному стрілецькою зброєю і невеликою кількістю кулеметів, ПТРК, мінометів. Однак ця добре мотивована піхота продовжує боротися навіть в умовах повного оточення і постійних артилерійських і авіаційних бомбардувань і завдає російським і іранським найманцям важкі втрати", - підкреслив журналіст.

"Це вже другий офіцер 5-ї танкової бригади, знищений в Сирії. 19 червня 2016 року в Сирії був знищений начальник розвідки бригади підполковник Володимир Бекіш. Бекіш, за даними російських ЗМІ, був учасником агресії проти України, нагороджений медаллю "За відвагу", - пише журналіст.

"8 липня в бою під Пальмірою був знищений один з кращих військових льотчиків Росії полковник Ряфагать Хабібуллін, командир кращого 55-го вертолітного полку ЗС РФ, який як найманця наносив удари по околицях сирійського міста", - додав Бутусов.

    Реклама на dsnews.ua