• USD 38.4
  • EUR 41.6
  • GBP 48.7
Спецпроєкти

Окупанти здерли охороняється ЮНЕСКО історичну плитку в Херсонесі

Реклама на dsnews.ua
Сергій Меняйло розпорядився стару плитку замінити на більш сучасну

Самопроголошений голова Севастополя Сергій Меняйло розпорядився замінити плитку на території музею-заповідника "Херсонес Таврійський". Про це в ефірі радіостанції "Російська служба новин", заявив екс-голова законодавчих зборів" міста Олексій Чалий, передає "ДС" з посиланням на "Крим.Реалії".

"Він (Сергій Меняйло - ред.) дав команду поміняти плитку за погодженням з департаментом охорони пам'яток. Співробітники музею попереджали його, що плитка історична і знаходиться під охороною ЮНЕСКО, це робити не можна, навіть якщо йому з якихось дивовижних естетичних міркувань не подобається колір...Він вирішив поміняти на більш нову, більш гарненьку плитку", - розповів Чалий.

За його словами, мова йде про стародавньому городищі, на якому був побудований Херсонеський храм, де, за легендою, хрестився князь Володимир.

"Під цим майданчиком розташовані вулиці, старі церкви, будинку. І на цій плитці була зроблена трасування, щоб показати ці об'єкти, щоб, коли хто-небудь, не дай Бог, щось почнуть робити на цій території, знав, яка тут базиліка, що тут не можна копати. Ось, вона не сподобалася, з цими незрозумілими знаками, її вирішили зірвати і поміняти на новеньку", - сказав Олексій Чалий.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", у грудні президент Росії Володимир Путін доручив внести пам'ятники і території Національного заповідника "Херсонес Таврійський" в окупованому Криму в Єдиний державний реєстр об'єктів культурної спадщини народів Росії. МЗС України розцінило це як спробу привласнити культурні цінності України та ігнорування російською стороною принципів і норм міжнародного права.

Олексій Чалий в кінці минулого року оголосив про свою відставку з посади голови російського Законодавчого зборів Севастополя.

    Реклама на dsnews.ua