• USD 28
  • EUR 33.2
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Окупанти заявили про створення в Криму "вакцини" від COVID-19, яку потрібно вдихати через ніс

Реклама на dsnews.ua

У анексованому Росією Криму заявили про створення вакцини від COVID-19, яку можна приймати інтроназально (вдихати через ніс)

Препарат нібито створили вчені Кримського федерального університету імені Вернадського, заявив глава лабораторії клітинних технологій і ДНК-ліків, вірусолог, доцент кафедри біохімії КФУ Володимир Оберемок, передає "ДС" з посиланням на РИА Новости.

За його словами, при створенні "вакцини" використовували напрацювання не тільки в вірусології, але і в генетиці.

"Наша оригінальна вакцина складається з одного олигонуклеотида (тіофосфатного фрагмента ДНК) в формі ласо, який одночасно несе активатор вродженого імунітету у вигляді CpG-острівців і антиген, де буде" зашитий "невеликий фрагмент генома SARS-CoV-2, щоб організм ідентифікував його і виробив специфічні антитіла ", — розповів він.

Оберемок пояснив, що "вакцину" можна застосовувати на людях без ін'єкцій, а всього лише вдихнувши через ніс.

Як повідомляється, вчені можуть почати все етапи тестування "вакцини" відразу після отримання фінансування.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна має намір дочекатися європейської вакцини від коронавірусу, незважаючи на заяву президента РФ Володимира Путіна про готовність надати Києву російську.

В Офісі президента заявили, що Україна може отримати вакцину від COVID-19 трьома шляхами : через механізм COVAX, завдяки виробництву відповідних препаратів на своїх потужностях, якщо країни Євросоюзу будуть продавати їй свої надлишки отриманих вакцин.

    Реклама на dsnews.ua