• USD 27.2
  • EUR 30.9
  • GBP 36.3
Спецпроєкти

Ольга Сумська стала головною героїнею арткниги "Слов'янки не рабині"

9 листопада в PMHUB відбулася презентація нової арткниги Катерини Костенко Slаvs NOT Slаves про самоідентифікацію слов'янської жінки, місце слов'янок у сучасному світі та поняття слов'янського фемінізму

Реклама на dsnews.ua

Головною героїнею проєкту стала Ольга Сумська, яка знялася для книги в образі богині родючості Макоші.

Привітати Катерину Костенко з виходом книги прийшли Ірина Дерюгіна, Олег Скрипка, Олена Голець, Андрій Дизель, Оксана Білозір, В'ячеслав Соломка, Наталка Карпа, Оксана Стебельська, Надзвичайний та Повноважний Посол Бельгії в Україні Алекс Ленартс, Надзвичайний та Повний Ігор Степурін, бізнесмен Сергій Кривошея, блогер та телеведуча SantaViktoria та інші. Гостей своїм виступом розважала співачка Марі Чеба, а ведучою вечора стала етнознавець Ганна Заклецька.

Цього вечора також було презентовано фільм про книгу від режисера Олександра Макарова.

Книга Slavs not Slaves – це унікальне дослідження ДНК та культурного коду слов'янських жінок та їхня візуалізація через призму сучасності. Видання є фотохудожньою історією витоків слов'янської ідентичності.

Катерина Костенко пропонує інтерпретацію слов'янського стилю у сучасному динамічному світі, уособлену у шести яскравих самобутніх образах. Це сучасні стилізації, що ґрунтуються на лініях, формах та колориті стародавніх культур – трипільців, скіфів, сарматів, які проживали на землях України в доісторичні часи.

У зйомках фотоілюстрацій для книги також знялися відомі українки: журналістка Ярослава Коба в образі скіфської принцеси, стилістка Інна Бернадіні в образі принцеси Фенікс, гімнастка Валерія Юзвяк в образі трипільської принцеси, бізнес-леді Інга Кучєєва в образі Амаєнсі та студент Амаїнж та студент леді Інга Кучеєва. Фотографом проекту виступив Дмитро Баранов, ілюстрацію до книги створила Крістіна Гайдамака. А над образами героїнь книги працювали відомі українські художники, дизайнери та ювеліри: Міла Садовська, Станіслав Дрокін, Крістіна Гайдамака.

Книга присвячена 30-річчю Незалежності України, видана трьома мовами у видавництві "Саміт – Книга" за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. У майбутньому Катерина Костенко мріє про включення книги до академічної програми українських вишів.

Автор проєкту Катерина Костенко — випускниця Інституту моди та дизайну "Marangoni", артстилістка, дослідниця історії стилів і моди, яка довго проживала за кордоном, у своєму арт-проекті говорить про те, що слов'янки – зовсім не такі, якими їх бачать у світі. Вони розумні, сильні волею, працьовиті, творчі, жіночні, красиві, люблячі. Вони ніколи не стояли за спиною чоловіка, завжди поряд, а коли треба – брали до рук владу.

"На жаль, у більшості з нас, слов'янських жінок, відсутня чи не повною мірою сформована самоідентифікація. Я бачу, як сучасна слов'янка намагається наслідувати жінок інших національностей, не знаючи глибини та сили своєї природи. Слов'янським жінкам чужа експресивність італійок і не властивий гедонізм француженок, ми інші — ми маємо силу, спокійну мудрість, містичну глибину, — ділиться своїми роздумами Катерина Костенко. — Набуваючи ідентифікації себе зі своїми предками, сучасна слов'янка розкриє в собі величезний ресурс — код нації, який потенційно зможе транслювати як зовнішньому світу, і своїм нащадкам".

Велику подяку за сприяння у реалізації проєкту автор висловлює Ірині Дерюгіній та Іріші Блохіній.

    Реклама на dsnews.ua