• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

ООН допомогла легалізації канабісу в усьому світі

Реклама на dsnews.ua

Організації Обʼєднаних Націй виключила медичний канабіс зі Списку IV Єдиної конвенції про наркотичні засоби 1961 року, де він був до цього часу поряд з небезпечними наркотиками, що викликають сильну залежність, серед яких є героїн

Голосування Комісії з наркотичних засобів, в яку входять 53 держави, відбулось сьогодні, повідомляє "ДС" з посиланням на The New York Times.

США, європейські та деякі інші країни підтримали цю пропозицію, а Китай, Єгипет, Нігерія, Пакистан і Росія виступили проти. Україна утрималася від голосування.

На думку експертів, схвалення рекомендації Всесвітньої організації охорони здоровʼя щодо рекласифікації канабісу і його похідних не матиме безпосередніх наслідків для ослаблення міжнародного контролю, і уряди як і раніше матимуть право щодо того, як саме класифікувати канабіс. Але це рішення ООН є символічною перемогою для прихильників зміни політики щодо медичного канабісу.

"Світ змінився з початку 1960-х років. Нинішня регуляція вживання канабісу є стримуючим фактором для досліджень, а зміна класифікації ООН, швидше за все, допоможе у легалізації канабісу в усьому світі. У нас буде ООН, головний орган з наркополітики, який визнає медичну цінність канабісу", — сказав журналіст тематичного ресурсу Marijuana Business Daily Альфредо Паскуаль перед голосуванням.

Як повідомляла "ДС", більшість українців (58%) підтримують можливу легалізацію медичної марихуани для пацієнтів, у яких виявлено певні проблеми зі здоровʼям і в їхньому випадку марихуана може полегшити симптоми і/або полегшити біль.

    Реклама на dsnews.ua