• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.4
Спецпроєкти

Операція "Геноцид". Навіщо державі тисячі хворих на кір

У тому, що Україна сьогодні попереду всієї Європи за кількістю хворих на кір, дійсно є винуватець
Фото: Shutterstock
Фото: Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Ви ж розумієте, що нинішня епідемія кору — це масштабний експеримент по зменшенню кількості українців? Справа в тому, що чисельність населення в світі зростає і всім потрібна їжа. А Україна з її чорноземами відмінна кормова база. Ось українська влада у змові з світовим злом і вирішила зачистити територію країни від корінних жителів. І раз вже низькі зарплати і високі тарифи на ЖКГ не сильно допомагають порятунку від населення, то вирішили торохнути по ньому кір. Адже недаремно на чолі Моз поставили американку — вже вони-то не упустить свого шансу отримати таку житницю.

Звучить як рафінований маячня? Між тим такі сентенції протягом останнього року в тій чи іншій формі повторюють не тільки всевідущі базарні торговки і бабусі на лавочках, але і цілком собі шановні політики. Воно, звісно, чого тільки перед виборами не скажеш. Але факт залишається фактом: населенню вселяють думку про те, що спалах кору — подія ретельно підготовлене. І не ким-небудь, а Уляною Супрун, яка взагалі спить і бачить, щоб Моз не потрібно було нікого лікувати просто з причини фізичної відсутності населення. Бач, чого удумала — і на холодному сидіти можна, і морозиво при хворому горлі не шкідливо, і навіть мочити Манту можна. Ну просто геноцид простих українців влаштовують, право слово!

У тому, що Україна сьогодні попереду всієї Європи за кількістю хворих на кір, дійсно є винуватець. Тільки це зовсім не Супрун, а "маленький українець", як любив казати Віктор Ющенко. Самі українці впродовж довгих років робили все можливе, щоб накликати біду, а тепер здивовано відкривають очі і шукають, кого б призначити на роль лиходія. Про те, що епідемія кору в країні неминуча, імунологи почали говорити, років десять тому, відзначали, що з-за низького рівня вакцинації орієнтовно після 2014-2016-го в країні різко зросте кількість хворих. Імунітет — штука складна і до кінця ще не вивчена. Тому одні і ті ж хвороби різні люди переносять по-різному, та й наслідки щеплень теж можуть бути різними.

Вакцинація — не панацея, а страховка. Ніхто не гарантує, що щеплення дозволить уникнути захворювання, — занадто багато факторів впливають на стан здоров'я. Між тим саме завдяки вакцинації вдалося розправитися з безліччю хвороб, які ще 100 років тому перетворювали мільйони людей у калік. Хто пам'ятає зараз про поліомієліт? У 2002-му Україну визнали країною, вільною від цієї хвороби, яка в переважній більшості випадків призводила до інвалідності. А раз хвороби немає, то вакцинуватися не потрібно. Адже всім відомо, так, що кампанії з вакцинації запускають фармгиганты у змові з світовим урядом, просто щоб підзаробити грошенят? Правда, коли кілька років тому на Закарпатті виявили два випадки хвороби, підозріло схожою на поліомієліт, медики забили тривогу — через низького рівня вакцинації кілька випадків хвороби погрожували призвести до епідемії, але все обійшлося.

З кором от не обійшлося. Медики тут ще лякають дифтерією і правцем. І взагалі: рівень вакцинації менше 50%, коли для колективного імунітету необхідно, щоб було щеплено 95% населення, говорить про те, що Україна даний благодатне поле для всіляких хвороб. Просте порівняння: за даними ВООЗ в минулому році в нашій країні кір заразилися 53 218 осіб, у Данії — вісім. Головна причина спалаху, яку для більшого страху вперто називають епідемією, — провалена Супрун програма закупівлі вакцин. Тобто нічим вакцинувати. З поставками вакцин у країну і правда були величезні проблеми, і почалися вони задовго до нинішнього керівництва МОЗ. Рідненька фарммафия в минулі роки робила стану на процесі закупівлі та не гребувала залишати країну взагалі без вакцин, якщо умови поставок не припускали захмарних відкатів. Приміром, в 2013-2014 рр. Моз, за даними Рахункової палати, закупив три вакцини за цінами, які а 2,5 рази перевищували вартість таких же препаратів у країнах ЄС.

Реклама на dsnews.ua

Останні кілька років вакцини в країну постачали міжнародні організації, заощадивши до 40% бюджету. Але і тут, звичайно, зрада — виявляється, ті самі міжнародні організації залишають собі 5% від вартості закуплених препаратів! За логікою горезвісного маленького українця ЮНІСЕФ, ПРООН і Crown Agents ще повинні доплачувати за те, що займаються пошуком постачальників і складанням контрактів. Втім, вже з цього року закупівля вакцин переходить у відання Нацслужбы здоров'я, так що ця зрада скасовується.

Так, перебої з поставками вакцин були. Але, як кажуть, хто хоче — шукає можливості, а хто не хоче — виправдання. Між тим бажаючих-то якраз і не дуже багато. Причин низької популярності вакцинації в країні безліч — від глобального антипрививочного тренда до недовіри владі. Примітно, що близько 40% українців, подцепивших кір в минулому році, — дорослі люди. Ті самі, які мали б самі ревакцинироваться у разі відсутності імунітету. Чи багато з вас, дорогі читачі, знають, чи є у вас імунітет до кору? Чи Давно ви робили аналіз на антитіла до вірусів і іншим інфекційним агентам?

Втім, навіщо, якщо можна з піною у рота звинувачувати у всіх гріхах уряд/масонів/інопланетян (потрібне підкреслити). Звинувачення в геноциді, який нібито влаштовує українська влада для зниження кількості українців, — це ж класичне "бджоли проти меду". Простіше кажучи, хто податки платити буде? Є дані, що зниження на 5% кількості вакцинованих дітей від двох до 11 років протягом року призводить до триразового збільшення випадків захворюваності на кір та бюджетних витрат на лікування в розмірі $2,1 млн.

Тут, правда, варто відзначити, що наші громадяни потрапили в загальносвітовий тренд: в січні цього року ВООЗ включила відмова від вакцинації до списку глобальних загроз. За даними організації, у всьому світі захворюваність на кір збільшилася на 30%. І далеко не скрізь цей ріст пов'язаний з відсутністю вакцин — люди просто не хочуть щеплюватися. Так що як мінімум одна відповідь на питання, хто влаштовує "геноцид", очевидний. У Facebook ходить прекрасна картинка — кажуть, реклама одного з похоронних контор в Італії. Так от, на ній зображена стопка красивих трун і написано: "Не прививайтесь. У нас для вас є хороші труни".

    Реклама на dsnews.ua