• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з літератури

Нобелівський комітет оголосив лауреата премії з літератури. У 2021 році ним став танзанійський письменник Абдулразак Гурна

Про це йдеться в повідомленні Нобелівського комітету в Twitter, передає "ДС".

У заяві Академії сказано, що премія вручена за безкомпромісне і повне співчуття осмислення наслідків колоніалізму на африканському континенті і його впливу на долю біженців на їхньому шляху між культурами й континентами.

Зазначимо, що серед фаворитів цього року були французькі письменниці Анни Ерно і Маріз Конде.

Крім того, серед претендентів на премію значилися уродженка Антигуа і Барбуда письменниця Джамайка Кинкейд, кенійський письменник і драматург Нгугі Ва Тхіонго, британський письменник індійського походження Салман Рушді, драматург Юн Фоссе і письменники Карл Уве Кнаусгор і Даг Сульстад з Норвегії, поетеса Енн Карсон і письменниця Маргарет Етвуд з Канади.

Як повідомляла "ДС", 4 жовтня Нобелівську премію в галузі фізіології та медицини за 2021 рік отримали вчені з США Девід Джуліус і Ардем Патапутян за вивчення реакцій організмів на температуру і дотику.

5 жовтня Нобелівську премію з фізики отримали Сюкуро Манабе, Клаус Хассельманн і Джорджіо Парізі — "за новаторський внесок в наше розуміння складних фізичних систем".

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua