• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

Відтепер радіопереговори патрульної поліції Києва можна підслухати в Мережі

Реклама на dsnews.ua
Мета проекту - контроль за роботою патрульної поліції

В Інтернеті з'явився сайт kyivpoliceops.com, на якому, практично у реальному часі транслюються радіоперехвати переговорів столичних патрульних, повідомляє "ДС" з посиланням на сайт AIN.ua.

Ресурс позиціонує себе як "Громадський контроль за діяльністю правоохоронців". Окремі цитати з радіоперехоплень публікуються в акаунти в Facebook і Twitter. Користувачі ресурсу можуть залишати на сайті коментарі.

За словами творців проекту, його мета - контроль за роботою патрульної поліції.

"Громадськість, яка платить податки, має право знати, чим займається поліція за її гроші. У той же час поліція, знаючи про те, що вона в буквальному сенсі майже в прямому ефірі, повинна діяти в рамках законності, суворо дотримуватися правил радіообміну, не передавати в ефір персональні дані громадян та іншу інформацію, яка може порушувати чинне законодавство", - заявили розробники сайту.

Також активісти зазначили, що таким чином хочуть підкреслити необхідність переходу оперативних служб на цифрові види зв'язку, а окремих підрозділів - на зашифровані форми комунікації.

За словами творців сайту, ресурс корисним для журналістів, правозахисників, автомобілістів і багатьох інших. "Це гарне джерело інформації про кримінальної ситуації в місті, ДТП, що може зацікавити досить широкі верстви населення", - пояснюють вони.

Як зазначається на сайті ресурсу, поки переговори київських поліцейських по рації ентузіасти прослуховують тільки в кількох районах столиці. Для бажаючих розширити покриття пропонується інструкція про те, як приєднатися до проекту.

Так, прослуховувати переговори київських патрульних можна і зі смартфона за допомогою програми Tune In, доступного для операційних систем iOS і Android.

Що стосується законності цього проекту, його розробники не дуже переживають на цей рахунок.

Читайте також:

"На даний момент питання трансляції переговорів в Інтернет законодавчо ніяк не врегульовано, а тому працює принцип "дозволено все, що не заборонено законом". Наш радіоприймач (який, до речі, можна вільно придбати в магазині) не передає нічого в радіоефір і жодним чином не створює перешкоди на частотах оперативних служб. Ми не ведемо запису переговорів. Трансляція для запобігання можливих негативних наслідків йде з затримкою, перемикання між каналами відбувається автоматично випадковим чином", - заявляють активісти.

    Реклама на dsnews.ua