• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Патріарх Філарет: Сепаратизм на Донбасі і в Криму посіяв Московський патріархат

Реклама на dsnews.ua
Сепаратизм в Криму і на Донбасі виникла тому, що Українська православна церква Московського патріархату виховувала своїх парафіян у дусі єдності з Росією і нав'язувала їм "русский мир"

Про це заявив предстоятель Української православної церкви, патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, передає "ДС" з посиланням на Online.ua.

"Це (допомогу терористам на Донбасі і окупантам в Криму, - ред.) відповідає ідеології цієї Церкви. Вона залежна від Московського Патріархату, предстоятель УПЦ МП є постійним членом їх Синоду. Незважаючи на статус незалежної і самостійної в Україні, все ж патріархом цієї церкви є Московський патріарх. На Донбасі і в Криму переважна більшість парафій належить МП. Вони виховали паству в дусі єдності з Російською Церквою. Тому вони і Київський Патріархат називали розкольниками, а ті, хто підпорядковується Московському Патріархату, ті - в єдності. В такому дусі вони виховували свою паству. Тому на цьому грунті й виник сепаратизм", - розповів Філарет.

Він підкреслив, що УПЦ МП виховувала жителів Донбасу і Криму у дусі єдності з Кремлем.

"Сепаратизм не виникла в Галичині, не на Волині чи в Центральній Україні. А чому? Тому що тут Київський Патріархат, який виховує паству в дусі любові до Батьківщини, до нашої мови і традицій. А там Церква виховувала в дусі єдності з Москвою. Український народ побачив, що Москва тягне в полон. Піднявся патріотичний рух, який зараз не здолати. Сьогодні українська армія сильна, Москва силою зброї Україну не захопить. Бо дух перемагає, а не зброя. Тому вони всередині України нас намагаються розсварити між собою", - додав патріарх.

За його словами, УПЦ МП називається "українською", не будучи української. "Богослужіння - не українською, проповіді - не українською, історія викладається в дусі російської ідеології, що немає українського народу, а є"єдиний народ", є єдиний "русский мир". Не маючи нічого українського, ця Церква називається українською. Тому зараз у Верховній Раді постало питання, що Церква, яка має свій центр у країні агресора, не має права називатися українською. Вона має право на існування в Україні, але не називатися українською, вони - Російська Церква в Україні", - підкреслив Філарет.

    Реклама на dsnews.ua