• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

Персоналізований контент і голосове управління: які технології з'являться в українських онлайн кінотеатрах у найближчі 5 років

Реклама на dsnews.ua
Через п'ять років українці отримають повноцінний онлайн-кінотеатр на своїх пристроях і частіше будуть дивитися фільми і живі трансляції будинку

Завдяки новим технологіям в українських ОТТ-сервісах (платформи для перегляду відеоконтенту через інтернет, такі як Megogo, Netflix, oll.tv) глядачі зможуть управляти сеансом голосовими командами, отримувати персоналізовані рекомендації, взаємодіяти з контентом і простіше шукати серіали і фільми.

Детальніше про ці та інші тенденції, а також про прогнозі розвитку ОТТ йдеться у звіті GlobalLogic.

У найближчі 5 років, за прогнозами експертів GlobalLogic, користувачі отримають нові можливості в українських стриминговых сервісах:

1. Зможуть дивитися матчі у високій якості (4к і більше), концерти і шоу в прямому ефірі без затримки у швидкості передачі відео, яка може бути критичною, наприклад, при спортивних трансляціях. Згідно з дослідженнями, навіть 30-40-секундна затримка трансляції події, що відбувається в реальному часі, здатна доставити дискомфорт користувача і знизити інтерес до перегляду.

2. Будуть економити час на пошук контенту, отримувати персоналізовані рекомендації фільмів, серіалів і іншого відеоконтенту на основі аналітики поведінки користувача.

3. Доступ до великої різноманітності високоякісного контенту (4К і 8К) на ОТТ-сервісах. Впровадження нових технологій, таких як 5G інтернет, високошвидкісна передача відео з мінімальною затримкою, популярність телевізорів з великим екраном і якісним зображенням, будуть постійно збільшувати пропозицію і, відповідно, стимулювати попит на контент високої якості.

4. Зможуть використовувати стриминговый сервіс безпосередньо для покупки товарів або послуг, які будуть дізнаватися через персоналізовані рекламні оголошення, пов'язані з тематикою контенту. Наступним кроком буде інтеграція з платформою для покупок, що дасть можливість робити замовлення прямо в ОТТ-сервісі з мінімальною паузою під час перегляду контенту.

Крім цього, очікується ряд поліпшень користувальницького досвіду. Серед них управління голосовими командами, покращена система пошуку, а також інтерактивний дизайн сайту з попереднім переглядом відео.

Над розширенням функціональності працюють ІТ-інженери з усього світу. Наприклад, тисяча українських фахівців GlobalLogic створює розробки для понад 50 проектів у сфері медіа. Серед них стриминговый сервіс та виробник медіаплеєрів Roku, американська компанія Harmonic, яка надає інфраструктурні рішення для телебачення і інтернету, і багато інших.

"Ми бачимо, як з кожним роком зростає попит на якісний відеоконтент. Це визначає вектор розвитку ринку пристроїв, а також впливає на ОТТ-сервіси - компанії, що забезпечують трансляцію відео на ці пристрої. Останні пропонують все нові і нові технічні рішення, які допоможуть користувачам насолоджуватися кіно і серіалами, не виходячи з дому. Ми очікуємо, що популярність ОТТ-сервісів в Україні буде продовжувати зростати, а їх функціональність - ускладнюватися. Це буде те, що ми вже бачимо у міжнародних гравців ринку і навіть більше: від персоналізації контенту та реклами в профілі до здійснення покупок і управління іншими пристроями на базі інтернету речей (IoT)", - коментує Андрій Яворський, віце-президент по стратегії і технологій GlobalLogic.

З 2014 по 2019 рік попит на ОТТ-сервіси виріс в 4 рази і продовжує збільшуватися. Так у 2014 році 150 млн людей з усього світу дивилися відео через онлайн-кінотеатри. У 2019 році кількість користувачів таких сервісів досягло 600 млн. Найпопулярніший онлайн-кінотеатр - Netflix. Ним користуються 187 млн передплатників по всьому світу, серед яких 258 тисяч українців. З 2017 по 2020 рік українських глядачів Netflix стало в 6 разів більше.

Найбільш сильне зростання кількості передплатників стриминговых сервісів стався під час карантину. Приміром, Netflix привернув 15 млн нових користувачів зі всього світу. В Україні також помітне зростання попиту на відеоконтент. За даними опитування соціологічної групи "Рейтинг", із запровадженням карантину 38% українців частіше дивляться серіали та фільми. За даними Megogo, українці стали в середньому на 22% довше дивитися контент за допомогою сервісу. За інформацією Research Performance, 70% американців після карантину планують дивитися кіно будинку, а не в кінотеатрах. Є підстави вважати, що ця частка зросте і серед українських користувачів.

    Реклама на dsnews.ua