• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Поліція затримала організатора угруповання, яке викрадало гроші з банківських карток українців

Реклама на dsnews.ua

Група хакерів за допомогою шкідливого програмного забезпечення несанкціоновано втручалася в роботу банків,і викрала декілька мільйонів гривень

Про це йдеться в повідомленні прес-служби МВС, передає "ДС".

Кіберполіція встановила, що фігурант створив шкідливе програмне забезпечення. Цей вірус злочинна група розсилала на електронні поштові скриньки для доступу до "клієнт-банку". Надалі вони відстежували надходження значних грошових сум на банківські рахунки підприємств. Після цього гроші перераховували на відкриті рахунки спільників.

Протягом досудового розслідування правоохоронці провели 35 обшуків на території Закарпатської, Київської, Івано-Франківської, Одеської областей та міста Києва. За їх результатами вилучено речові докази.

Усім фігурантам повідомили про підозру у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 2 ст. 361 (несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин (комп'ютерів), автоматизованих систем, комп'ютерних мереж чи мереж електрозв'язку), ч. 2 ст. 361-1 (створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут), ч. 5 ст. 185 (крадіжка) і ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом) Кримінального кодексу України.

Організатор переховувався від правоохоронних органів, уникаючи відповідальності, він був оголошений у розшук.

Затримання підозрюваного відбулося на підставі постанови суду Івано-Франківської області. Йому обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у 2,5 млн грн.

    Реклама на dsnews.ua