• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Половина населення України відчуває порушення своїх прав та свобод, — опитування

Кількість українців, які відчувають порушення своїх прав і свобод та які не відчувають цього, зрівнялася та становить 50%

Половина українців відчувають порушення своїх прав та свобод;
Половина українців відчувають порушення своїх прав та свобод;
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані соціологічного дослідження Українського інституту майбутнього (UIF), передає "ДС".

За словами доктора соціологічних наук Олександра Шульги, половина громадян (50%) відчувають порушення їхніх прав та свобод, протилежної думки дотримуються теж 50%.

Водночас дані опитування свідчать, що у разі порушення їхніх прав громадяни обирають переважно мирні та ненасильницькі методи протесту.

"На першому місці збір підписів (26%), на другому — санкціоновані мітинги й акції (20%), а на третьому — електронні петиції (14%)… Водночас є у нас 13%, які готові до перекриття доріг", — розповів Шульга.

Соціолог додав, що загалом радикальні акції набирають не більше 5-6% і суттєво відстають від поміркованих заходів.

Окірм того, на Донбасі частка тих, хто відчуває порушення своїх прав і свобод, є найвищою – 58%, а найменшою вона є на Заході – 45%.

За даними опитування, кількість громадян, які взагалі не готові захищати свої права, становить 42% і суттєво не змінюється з лютого.

Як писала "ДС", лише третина громадян України вважають, що Володимир Зеленський здатний ефективно спрацювати як Верховний головнокомандувач у разі вторгнення Росії.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua