• USD 27
  • EUR 30.3
  • GBP 36
Спецпроєкти

Польських військових і прикордонників спіймали на контрабанді цигарок з України

Реклама на dsnews.ua
У Польщі були затримані члени організованої злочинної групи, в тому числі професійні військові і прикордонники, які займалися контрабандою сигарет з України

Всього на територію Польщі з України та Білорусі було незаконно ввезено приблизно 2,5 млн пачок сигарет різних марок, з-за чого казна країни втратила майже 50 млн злотих ($13,45 млн), передає "ДС" з посиланням на польську прикордонну службу

Перші арешти у цій справі відбулися ще в жовтні минулого року, тоді як інших учасників групи затримали 3 і 4 вересня цього року. Слідство підозрює у злочині 32 людини, з них 18 перебувало або продовжує перебувати під арештом.

До складу злочинної групи входили громадяни Польщі, у тому числі професійні військові і співробітники Прикордонної служби. Доказовий матеріал свідчить про те, що одну з керівних ролей у злочинній групі обіймала особа, що представляє бізнес-кола міста Хелм.

Група діяла на території Холмського, Влодавського і Грубешивского повітів з 2015 до 2017 року. Польське слідство стверджує, що контрабандисти пакували сигарети в Україні, а далі переправляли їх у Польщу. Контрабандисти використовували як понтонні човни, щоб переправляти сигарети через річку Західний Буг, так і літак Ан-2, для переправлення сигарет повітряним транспортом.

У Польщі інші учасники злочинної схеми завантажували блоки цигарок у спеціально пристосованих для цього позашляховики з приладами нічного бачення і доставляли їх в інші регіони країни.

Слідство також з'ясувало, що контрабандистам сприяли прикордонники, отримували від них хабарі в сумах від 5 до 10 тисяч злотих (до $2,7 тис.).

    Реклама на dsnews.ua