• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Полтавський соратник Тимошенко Бєлашов переписав газовий бізнес на близьких жінок, — ЗМІ

Глава фракції партії "Батьківщина" в Полтавській облраді Сергій Бєлашов виявився любителем переписувати свої активи на жінок. Мова, в основному, йде про газовий бізнес. Не виключено, що причиною цього є зовсім не щедрість або особливі відносини бізнесмена, перед яким останнім часом замаячила перспектива потрапляння під санкції РНБО.

Реклама на dsnews.ua

В останній декларації Бєлашова фігурують дюжина компаній, власний банк, дорога нерухомість, правда, автопарк підкачав — лише бувалий Ssang Yong Rexton і ГАЗ 21. В банках у Бєлашова зберігаються мільйонні заощадження, але чомусь довіряє гроші він не стільки власному "Українському капіталу", скільки конкурентам. А ще журналіст з'ясував, що цей любитель диверсифікації ризиків нерідко записує активи на жінок, уникаючи тим самим їхнього декларування.

"Наприклад, головний газотрейдер групи Бєлашова — ТОВ "Скела Терціум" (оборот у 2020 році — близько 2,4 млрд грн) за паперами записаний на Євгенію Федорович, сестру дружини Сергія Бєлашова Ліліану, - зазначає автор матеріалу. - Компанія Ark Trade LLP (Шотландія), через яку виводяться кошти за імпортними газовими контрактами "Скела Терціум", записана на Вікторію Ковтун, яка числиться партнером Бєлашова у ТОВ "Діас компані". Ще один важливий нерезидент в схемах Бєлашова — Desiford developments Limited. на нього оформлений польський газотрейдер UP Energy, де роль керівника виконує Вікторія Перченко. Вона ж відома як номінальний бенефіціар компанії "Укрінвест Груп", де Бєлашов працює директором. Як підсумок, ні Desiford developments Limited, ні Ark Trade LLP, ні "Скела Терціум" і UP Energy не згадані в декларації Бєлашова, так само як й офшори з Белізу, Кіпру та інших островів з приємним податковим кліматом".

"Хоча в польських реєстрах Бєлашов вказаний фактичним бенефіціаром UP Energy, і той факт, що цю компанію він не задекларував, як мінімум, має викликати до нього масу питань з боку НАЗК і НАБУ", — додає журналіст.

Втім, у декого питання до Бєлашову вже виникли. За даними видання, уродженець Краснодарського краю Росії Сергій Бєлашов має високі шанси незабаром опинитися в санкційних списках РНБО у зв'язку з фінансуванням компаній, які несуть загрозу національній безпеці України, з усіма наслідками, що випливають для нього і його бізнесу.

    Реклама на dsnews.ua