• USD 36.6
  • EUR 39.4
  • GBP 46
Спецпроєкти

Понад 40% українців не підтримують ініціативу Зеленського із подвійним громадянством

Майже половина українців не підтримуюють ідею про запровадження подвійного або множинного громадянства в Україні

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать результати опитування Демініціатив спільно з КМІС, проведеного з 22 жовтня по 12 листопада, інформує "ДС".

"48% респондентів не підтримують взагалі ідею запровадження подвійного або множинного громадянства в Україні. Водночас 24% висловлюються за можливість запровадження подвійного (множинного) громадянства для всіх країн без винятків. 11% підтримують цю ідею, якщо подвійне громадянство буде дозволено лише з країнами-членами ЄС і НАТО", — йдеться у повідомленні КМІС.

При цьому, 7% респондентів можуть підтримати запровадження множинного громадянства з усіма країнами, окрім Росії.

Майже 5% виступають за подвійне громадянство лише з колишніми республіками СРСР, ще 5% не змогли визначитися з відповіддю.

Дослідження провів фонд "Демініцівативи" ім. Ілька Кучеріва спільно з КМІС на замовлення Інституту центральноєвропейської стратегії у рамках спецпроєкту Re:Open Zakarpattia. 

Опитування проводилося серед українців віком від 18 років з 22 жовтня по 12 листопада методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера) на основі випадкової вибірки мобільних номерів у всіх областях, окрім територій, які тимчасово не контролюються владою України, – АР Крим, окремі райони Донецької та Луганської областей.

Було зібрано 2003 анкети.

Похибка вибірки не перевищує: 2.4% для показників близьких до 50%, 2.1% — для показників близьких до 25%, 1.5% — для показників близьких до 10%.

Зазначимо, президент Володимир Зеленський вже вніс на розгляд Верховної Ради законопроєкт про подвійне громадянство.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua