• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 41
Спецпроєкти

Порошенко і Зеленський здали аналізи. Головне

Кандидати в президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський погодилися здати аналізи, проте вважали за краще зробити це порізно
Кандидати в президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський погодилися здати аналізи. Фото: УНІАН
Кандидати в президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський погодилися здати аналізи. Фото: УНІАН
Реклама на dsnews.ua

Кандидати у президенти України Петро Порошенко та Володимир Зеленський не змогли домовитися про єдиному місці здачі аналізів "на наркотики і алкоголь", вибравши різні лабораторії. Зеленський близько 07:40 5 квітня прибув до приватної клініки "Євролаб", а президент Петро Порошенко вирішив здати кров у медпункті НСК "Олімпійський".

5 квітня

Про це на брифінгу заявив спікер виборчого штабу Порошенка Олег Медведєв.

"Питання про необхідність здачі аналізу на алкоголь і наркотики поставив сам Володимир Зеленський ... Порошенка до цієї ініціативи ставиться надзвичайно серйозно, чого ми не можемо сказати про ініціатора здачі аналізів і медичних досліджень", - заявив він.

"Відлити трохи крові на сувеніри своїм прихильникам - це не значить серйозно здати аналізи на алкогольну та наркотичну залежність, як це передбачено медичними протоками", - сказав Медведєв.

Він зазначив, що власник лабораторії "Євролаб", яку вибрав Зеленський, "політично заангажований зіркою каналів Медведчука" і "не приховував політичних симпатій до Володимиру Зеленському".

"Тому немає ніяких підстав вважати, що в лабораторії Пальчевського зможуть об'єктивно розглянути результати Володимира Зеленського. Сьогодні з'ясувалося більше: виявляється, що лікар, який безпосередньо брав аналізи, так само пов'язаний з Зеленським, бо як знімався в серіалі "Свати", - сказав Медведєв, зазначивши, що сам цей серіал не дивився.

Таке припущення зробив політолог Олександр Палій.

"Він взагалі відмовився здавати аналізи. Здача тільки крові ні про що не скаже. Наприклад, кокаїн виводиться з крові за добу. Тобто всього-навсього потриматися добу і він буде виглядати чистим. Йому, безумовно, треба було здавати аналізи на волосся, нігті і тоді було б зрозуміло, вживав людина наркотики протягом останніх декількох місяців. Очевидно, що, відмовившись здавати ці аналізи, він фактично не здав ніяких порівняно з президентом, який здав всі аналізи в чотирьох різних клініках", - заявив Палій ефірі телеканалу "Прямий".

Він нагадав, що клініку, в якій здавав аналізи Зеленський, очолює колишній російський громадянином Пальчевський

"Цей Пальчевський закінчував інститут іноземних мов - радянську кузню розвідників, був розвідником в Лаосі, тобто шпигуном. А колишніх шпигунів не буває. Тому зараз ми бачимо, що Зеленського пхає не просто Коломойський, його пхає Росія через свою шпигунську агентуру. Але те, що він не здав ці аналізи, є визнанням, що він наркотично залежний", - переконаний Палій.

Про це у себе в Facebook повідомив політичний експерт Олексій Голобуцький.

"Щодо ситуації зі здачею аналізів у мене є питання. Точніше так - у мене маса питань. Що ми маємо? Зеленський викликав Порошенко на дебати на НСК "Олімпійський". Порошенко погодився. Одна з умов - здати аналізи, щоб майбутній президент був алкоголіком або наркоманом. Президент погодився. А далі з боку Зе_команды почався відвертий цирк", - написав Голобуцький.

Він нагадав, що на НСК "Олімпійському" найкраща в Україні лабораторія по перевірці спортсменів на допінг.

"Партнером антидопінгового центру Олімпійського комітету є Німецький антидопінговий центр, тут встановлено найсучасніше і високоточне обладнання. Воно задовольняє найжорсткішим вимогам Олімпійського комітету, УЄФА, ФІФА та інших спортивних організацій, під егідою яких проходять змагання на "Олімпійському". Але Зеленський, всупереч логіці, здав аналізи в клініці "Євролаб", де обладнання набагато простіше, ніж на "Олімпійському". Тобто, кандидат у президенти здав аналізи українським лікарям. Водночас Порошенко, як і обіцяв, поїхав здавати аналізи на "Олімпійський", де весь процес займаються німецькі фахівці. Більше того: на НСК приїхали, крім державних медиків, ще ряд приватних клінік (на відео я бачив "Борис" і "Медиком"), які перевірять аналізи підтвердять об'єктивність результатів", - зазначив експерт.

На його думку, існує кілька причин, за якими Зеленський міг всупереч логіці вибрати "завідомо програшний" в порівнянні з Порошенком варіант

"Перша версія - Зеленський поїхав здавати аналізи в "Євролаб" тому, що ця компанія належить його другові Андрію Пальчевському, який активно підтримує його кандидатуру на телеефірах. Можливо, у кандидата є сумніви в тому, що покажуть аналізи. Раптом боїться, що там знайдуть щось заборонене? Версія друга - Зеленський боїться зустрічі з Порошенком навіть у такому форматі. Насправді шоумен вже давно уникає "очної ставки" з чинним президентом. І історія з дебатами - це історія знайти мільйон причин, щоб від них відмовитися. Зеленський розуміє, що шансів проти досвідченого політика у нього немає - навіть, вибачте, в процесі обговорення теми аналізів", - підкреслив політолог.

Третя версія, за його словами, - Зеленський, після того як його ініціатива з "Олімпійським" і аналізами обернулася проти нього ж, боїться ненароком утнути ще що-небудь подібне, що потім доведеться розсьорбувати. Тому краще не ризикувати і "знижувати градус", який сам же і підняв.

"У кожному із трьох випадків ключова думка: Зеленський боїться. А кандидат, який боїться розкрити про себе правду, боїться прямих переговорів з опонентами, боїться брати на себе відповідальність за свої справи може стати вкрай невдалим для України президентом", - констатував Олексій Голобуцький.

Про це Порошенко заявив після здачі аналізів в лабораторії НСК "Олімпійський".

"Я вважаю, що це абсолютно необхідна позиція. Я вніс необхідні зміни в законодавство, зробивши цю процедуру обов'язкової. Тому що питання відсутності алкогольної або наркотичної залежності у кандидата і майбутнього президента - це питання точно національної безпеки", - сказав Порошенко.

Крім того, президент додав, що велика кількість журналістів, яка зібралася висвітлити цю подію, це свідчить про важливість цього питання для суспільства.

Про це сьогодні повідомив лікар-нарколог Київської міської лікарня наркологічної терапії "Соціотерапія" Володимир Ярий.

Він підкреслив, що дослідження проводилося чотирма медичними установами: двома приватної форми власності (клініки "Борис" і "Медиком") і двома - комунальної (Лікарня швидкої медичної допомоги та Наркологічна лікарня Києва).

"З дозволу особи, який проходив цей огляд, ми використовували кілька способів виявлення психоактивних речовин в організмі, це були і швидкі тести, результати яких я вже маю можливість оприлюднити - жодного психоактивної речовини знайдено не було. Протягом найближчих двох годин у нас буде можливість провести більш ґрунтовне дослідження. Також через дві години у нас буде інформація про відсутність або наявність алкоголю в крові. Більш тривалий час займає процедура обстеження волосся - може тривати до двох тижнів", - повідомив фахівець.

Про це повідомив лікар-нарколог Київської міської лікарні "Соціотерапія" Володимир Ярий.

"Наркологічний огляд сьогодні складався з двох важливих складових: це безпосередньо сам медичний огляд, а також були відібрані біологічні матеріали організму для проведення лабораторного токсикологічного дослідження. В даному випадку ми відібрали кров, сечу і волосся разом з волосяним фолікулом", - поінформував Ярий.

Про це заявив президент Петро Порошенко заявив після здачі аналізів в медпункті на НСК "Олімпійський".

"Моя позиція наступна: вважаю, що дебати-це не шоу. Подібне зневажливе легковажне ставлення - це неповага до політика Юлії Володимирівни Тимошенко, яка посіла третє місце. Більш того, неповагу до її виборцям. Виборців треба поважати", - сказав президент.

Він підкреслив, що з повагою відноситься не тільки до своїх виборців. але і до тих, хто проголосував за Юлію Тимошенко.

"До речі, я з великою повагою ставлюся до виборців, які віддали свої голоси за Володимира Зеленського, вони не байдужі, вони висловили свою точку зору, і я буду робити все можливе, щоб вони переконати їх проголосувати за мене в другому турі, але подібне ставлення (до Тимошенко, - "ДС") я вважаю негідним", - додав глава держави.

Глава держави зазначив, що незважаючи на дивну подачу запрошення, прийняв виклик провести дебати на стадіоні, передає "ДС".

"Я дуже радий, що Володимир Зеленський нарешті прийняв мою пропозицію про проведення виборів...Дебати - це право українських громадян отримати всеосяжну інформацію, задати питання та отримати відповіді. Не звертаючи уваги на дивну форму запрошення - запросили на стадіон - я сьогодні на стадіоні", - сказав він.

Порошенко також поцікавився, чи не було його опонента Володимира Зеленського на НСК "Олімпійський". "Я прийшов - тебе нема. Я сподіваюся, що він набереться мужності, доїде сюди, і дебати відбудуться, тим більше, що це вимога українського закону", - прокоментував президент.

Порошенко заявив, що дає згоду на опублікування результатів аналізів лише на наркотики і алкоголь.

Він також висловив готовність здати не тільки кров, але і інші біоматеріали - волосся і нігті.

Аналізи. Стрім

Аналізи. Стрім.Ну, ви зрозуміли...Президент Порошенко чекав на кандидата Зеленського в медпункті стадіону «Олімпійський» у Києві, де здав аналізи сам. Зеленський в свою чергу запросив Порошенка до «незалежної лабораторії», а саме, у приватний медичний центр. Він прийшов туди о 7.30 ранку

Gepostet von Радіо Свобода am Donnerstag, 4. April 2019

Після виходу з лабораторії він коротко і не дуже змістовно поспілкувався зі ЗМІ.

Зеленський не пояснив журналістам, чому приїхав в лабораторію раніше 8 години, на які запрошував президента Петра Порошенка. Сам він прибув на 07:40.

Під час перебування Зеленського "Євролабі" біля лабораторії чергували кілька машин поліції.

Gepostet von Команда Зеленського am Donnerstag, 4. April 2019

Відео перебування кандидата в лабораторії опубліковано на сторінці в Facebook "Команда Зеленського". Однак спілкування з журналістами, яке Зеленський обірвав після запитань про його жарти про Україну та Майдані, на відео не потрапило, його можна подивитися тут.

Кандидат Володимир Зеленський сьогодні вранці вже здав аналізи, вибравши, за його словами, "незалежну лабораторію".

У медпункті НСК "Олімпійський" вже зібралися представники численних ЗМІ, очікуючи прес-підходу глави держави.

Аналізи. Стрім

Аналізи. Стрім.Ну, ви зрозуміли...Президент Порошенко чекав на кандидата Зеленського в медпункті стадіону «Олімпійський» у Києві, де здав аналізи сам. Зеленський в свою чергу запросив Порошенка до «незалежної лабораторії», а саме, у приватний медичний центр. Він прийшов туди о 7.30 ранку

Gepostet von Радіо Свобода am Donnerstag, 4. April 2019

"У мене ще не було прес-конференції з приводу аналізів, не знаю, що вам казати", - заявив Зеленський, вийшовши з лабораторії. На виході кандидата очікували представники численних ЗМІ.

Володимир Зеленський здає аналізи

Gepostet von Depo am Donnerstag, 4. April 2019

"Здав кров, всі крові з мене викачали, але, слава Богу, їх у мене багато, кров молода. Глибокий аналіз, через три дні ми отримуємо результат по електронній пошті, все покажемо, все офіційно", - повідомив Зеленський.

Відповідаючи на запитання, чому він відмовився здавати аналізи на НСК "Олімпійський", шоумен-кандидат заявив, що "там немає лабораторії".

Крім того, Зеленський зазначив, що вибрав лабораторію "Євролаб", тому що "це нормальна практика", але, за його словами, він знає й інші лабораторії. При цьому він висловив готовність здати та інші біоматеріали на аналізи - волосся і нігті.

Після цього ЗМІ почали активно задавати Володимиру Зеленському питання, зокрема, про його можливих нових умовах до президента Петру Порошенку про проведення дебатів, а також про його жарти про Україну і Майдані. Зеленський вирішив не відповідати на ці питання і з допомогою численної охорони поспішив пройти через щільні ряди журналістів і операторів до свого кортежу.

    Реклама на dsnews.ua