• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Пожежа на ст. м "Дружби народів" сталася через коротке замикання

Реклама на dsnews.ua
За попередніми даними, загоряння сталося через самовільно встановленого акумулятора

Стали відомі подробиці пожежі на станції метро "Дружби народів", який відбувся вчора ввечері, з-за чого довелося тимчасово закрити станцію для пасажирів, повідомляє "ДС" з посиланням на "Сегодня".

За попередніми результатами експертизи, загоряння сталося через коротке замикання в електропроводці. "Остаточних висновків поки що немає, ведеться розслідування. Цей МАФ був встановлений біля ескалатора. У власника кіоску закінчився договір з метрополітеном. Їх за рішенням працівників підземки, його відімкнули від електроживлення. Підприємець самостійно приніс туди два акумулятора, кілька підсилювачів струму. Зібрав на скрутки електричну ланцюг і запустив це все в дію, щоб отримувати струм. В кінцевому підсумку, все це замкнуло вчора ввечері і призвело до пожежі. Горіло дуже сильно, вся станція була в диму. Адже в кіоску на "Дружби народів" ремонтували взуття, працював шевцем. Там було дуже багато тканин, взуття та шкіри, банки з клеєм", - розповів начальник головного управління з НС КМДА Романт Ткачук.

Він додає, що в даній ситуації дуже грамотно і оперативно спрацювали працівники підземки.

"Станційні працівники вчасно помітили загоряння і залили в гарячий кіоск п'ять вогнегасників (!), щоб він не вигорів весь, поки не приїдуть пожежники. Їм потрібно віддати належне", - каже Ткачук.

Тим часом керівництво столичного метрополітену нагадує, що вони категорично проти торгівлі в метро і в підземних переходах станцій. Вони не продовжують договору власникам кіосків, які знаходяться на цій території (154 штуки). Але підприємці проти, вони не хочуть йти з насиджених місць, і продовжують торгувати. Йде протистояння, але керівництво підземки буде продовжувати демонтувати ці кіоски.

В Асоціації підприємців метрополітену вважають, що пожежа в кіоску на станції "Дружби народів" могли влаштувати спеціально, щоб вигнати всі кіоски з метро. Нібито хтось розбив скло в кіоску і щось закинув всередину. Але точно встановити причину пожежі зможе тільки розслідування правоохоронців.
Через пожежі виведений з ладу один з ескалаторів на станції метро "Дружби народів", там, де знаходився кіоск.

"Ця торгова конструкція - одна з тих, які не відповідають нормам пожежної безпеки. Ми не укладали договір з підприємцем. Ще з минулого року тут відключено електропостачання, а справу про демонтаж знаходиться в суді", - заявив начальник КП "Київський метрополітен" Віктор Брагінський.

Він додав, що незаконних конструкцій в підземці поки 154, однак питання про їх знесення затягується в судах. Між тим, незважаючи на приписи, торговці відкривають приміщення, монтують автономне освітлення та інше обладнання. Такі дії призводять до надзвичайних ситуацій.

"За попередніми даними, загоряння сталося через самовільно встановленого акумулятора і підключення до нього", - повідомив начальник Управління з питань надзвичайних ситуацій КМДА Роман Ткачук.

Як раніше повідомляла "ДС", в Києві із-за виниклої пожежі була закрита для пасажирів станція метро "Дружби народів".

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua