• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Пожежа в таборі "Вікторія": На згарищі знайдений другий кип'ятильник

Реклама на dsnews.ua
Група незалежних експертів, яких залучили до розслідування трагедії в одеському таборі "Вікторія" на вимогу батька загиблої Соні Мазур, знайшла на згарищі другої кип'ятильник

Однак кип'ятильник знайшли на місці не тієї кімнати, з якої почалася пожежа, передає "ДС" з посиланням на Слидство.Інфо.

"Обвуглений прилад є важливим речовим доказом, якого раніше не помітило офіційне слідство. Це - другий кип'ятильник, який вдалося знайти на згарищі", - наголошують журналісти.

Перший електроприлад вилучили відразу після трагедії на місці загоряння у кімнаті художнього керівника колективу "Адель" Тетяни Єгорової, яка відпочивала в таборі разом з дітьми.

Слідство розглядало версію, що пожежа сталася саме з-за першого невимкненого кип'ятильника.

"За численними свідченнями очевидців трагедії, в ніч пожежі Тетяна Єгорова нібито кричала, що забула вимкнути кип'ятильник. Але сама керівниця ансамблю згодом цю інформацію публічно заперечувала. А в матеріалах провадження існують і інші свідчення на користь Єгорової.

Так чи інакше, слідство не змогло встановити, чи міг перший знайдений кип'ятильник дійсно стати причиною пожежі. Не підтвердилися і інші можливі причини загоряння", - йдеться в розслідуванні.

Другий електроприлад незалежні експерти передали правоохоронцям. Крім цього, на згарищі знайшли останки дітей.

"Журналісти звернулися до глави поліції Одеської області і запитали його, чому його підлеглі не виявили таких важливих речей", - відзначають в Слидство.Інфо.

Глава поліції Одеській області Дмитро Головін заявив, що без офіційної "папери" неможливо говорити про те, важливий доказ чи ні. На його думку, це стосується як останків дітей, так і другого кип'ятильника.

"Виявлення цих фрагментів - звучить цинічно - жодним чином не впливає на хід розслідування, і на факти - причинно-наслідковий зв'язок", - підкреслив Головін.

Нову групу фахівців залучити до розслідування в червні 2018 року дозволив Приморський райсуд Одеси, прийнявши клопотання Олексія Мазура, дочка якого загинула в таборі "Вікторія".

На місці трагедії зараз працюють фахівці незалежного інституту судових експертиз (Україна) та фахівці з Міжнародного інституту експертиз (Естонія).

Раніше голова Одеської ОДА Максим Степанов доручив голові обласної поліції Дмитра Головіна провести службову перевірку щодо затягування розслідування кримінального провадження стосовно загибелі дітей через пожежу у таборі "Вікторія".

Нагадаємо, в ніч на 16 вересня 2017 року в дитячому таборі "Вікторія" в Одесі згоріла двоповерхова дерев'яна споруда. В результаті загинули троє дітей. Також у лікарню доставлені двоє неповнолітніх.

18 вересня Київський районний суд заарештував підозрюваного в порушенні правил пожежної безпеки директора дитячого табору "Вікторія" Петроса Саркісяна.

У квітні 2018 року виховательку "Вікторії" Наталію Цокур (Янчук) засудили до трьох років позбавлення волі з випробувальним терміном у два роки.

У липні під час проведення незалежної експертизи у таборі "Вікторія", де у вересні 2017 через пожежі загинули троє дітей, фахівці знайшли залишки кісток.

    Реклама на dsnews.ua