• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Пристебніть ремені. Авіаринок злітає

Всесвітня пандемія коронавірусу в 2020 р. спричинила значні збитки у світових авіакомпаній. Деякі з них навіть опинилися на порозі банкрутства

Реклама на dsnews.ua

Якщо оцінювати втрати, наприклад, всіх українських підприємств авіаційної галузі в цілому, то, за підрахунками Авіаційного комітету ТППУ, вони склали до 15 млрд грн.

Разом з тим, експерти прогнозують, що в 2021 р. український авіаринок буде «видужувати». Великі надії покладаються на літню навігацію і спад пандемії в сезон відпусток. Адже, по суті, зараз вже можна літати по всьому світу, крім деяких країн Європи. А повне відновлення світового та українського авіаринків до рівня 2019-го по показникам пасажиропотоку, обсягами продажів, доходів авіакомпаній і аеропортів від авіаперевезень очікується в 2024 р.

Що зараз відбувається на авіаринку? Сьогодні авіапасажирів у всьому світі найбільше турбує кілька факторів:

  1. Закриття кордонів. Наприклад, іноземцям заборонили в'їжджати в цілому в ЄС без спецвіз (робочих, студентських або для членів сім'ї).
  2. Відбулась зміна поведінкової моделі авіапасажирів. Вони не відчувають себе в безпеці, тому що бояться заразитися коронавірусом під час поїздки.
  3. У деяких пасажирів є побоювання бронювати квитки через ризик втрати коштів, у зв'язку з захворюванням напередодні подорожі або скасування рейсу через не прогнозоване введення карантинних обмежувальних заходів.

До яких країн сьогодні можна полетіти?

Багато хто помилково думає, що через пандемію коронавірусу авіаподорожі стали недоступними. Насправді сьогодні можна літати по всьому світу, крім певних країн Євросоюзу. Більш того, авіакомпанії вже подбали про безпеку і комфорт своїх клієнтів. Вони пропонують безпроблемне скасування бронювання квитків, заміну ваучерів, збереження отриманих раніше миль і різні програми лояльності.

Ви запитаєте: «Куди все-таки можна полетіти?» Список країн, куди дозволено літати українцям у цілях бізнесу і туризму можна подивитися на офіційному, а також на постійно оновлюваному сайті МЗС.

Реклама на dsnews.ua

Дуже важливо також врахувати і правила в'їзду в певну країну. Це можна зробити на сайті https://klm.traveldoc.aero/ або https://airfrance.traveldoc.aero/. Просто введіть у пошуковику дату поїздки, ваш напрям і отримаєте базову інформацію про документи для подорожі. Крім того, обов'язково перевірте допустимий тип необхідного тесту (ПЛР, антиген-тести, LAMP і т. д.), умови його проходження (лабораторія, аптека, лікар і т. д.), мову і термін дії результату.

На поточний момент найбільший авіаперевізник Європи Air France-KLM з найбільш стабільних напрямків виділяє: Мексику, Кубу, Панаму, Домініканську Республіку, країни Південної Америки, Арубу, Кюрасао, Танзаніію (Занзібар), ПАР і Кенію.

Для прикладу: Air France виконує рейси за маршрутом Київ-Париж і далі по всьому світу через вузловий аеропорт ім. Шарль-де-Голля. У свою чергу, всі рейси KLM відправляються з Києва в Амстердам і далі по всьому світу через вузловий аеропорт Схіпгол. Зокрема, з Києва щотижня літає три рейси Air France у Париж (до кінця літа частота збільшиться до шести рейсів на тиждень), а також 14 рейсів KLM на тиждень в Амстердам.

Можна забронювати переліт зі знижкою 60 доларів США з Air France-KLM на сайті www.airfrance.ua або www.klm.ua. Знижка поширюється на рейси, що виконуються Air France-KLM по всьому світу, в економ- і бізнес-класах. Забронювати квиток зі знижкою потрібно до 30.06.2021 р., а здійснити переліт до 30.01.2022 р. Промокод UKRPROMO21 потрібно ввести на етапі «Оплати» в спеціальному полі «Є знижковий код або ваучер?» і натиснути «Додати знижковий код».

Безпека на висоті

Збереження здоров'я під час поїздки дуже важливе і хвилююче питання для всіх пасажирів. Особливо під час всесвітньої пандемії. Тому, наприклад, компанія Air France-KLM ввела суворі санітарно-гігієнічні заходи в аеропорту, на борту, в зонах посадки і очікування. Салони всіх літаків піддаються ретельній дезинфекції до і після кожного польоту. Вона включає дезинфікування всіх контактних поверхонь: пасажирських крісел, сервірувальних столиків, кишень крісел, екрану розважальної системи, пульта дистанційного керування, багажних боксів над головами пасажирів і туалетів.

Також перед посадкою на рейс пасажири можуть проходити процедури перевірки стану здоров'я відповідно до вимог місцевої влади (перед вильотом або після прильоту). Як тільки ви заходите в зону посадки або в літак, необхідно надіти медичну маску, яка закриває ніс і рот. Крім того, при вході в літак пасажирам видається дезинфікційна серветка. А на далекомагістральних рейсах Air France-KLM — гігієнічний набір. У нього входять дезинфікційна серветка, медична маска і санітайзер на водно-спиртовій основі.

У свою чергу, максимальну безпеку від різних вірусів забезпечить система циркуляції повітря, до складу якої входять високоефективні повітряні фільтри HEPA. Вони аналогічні фільтрам, які встановлюються в операційних, тому фіксують 99,99% вірусів і бактерій, включаючи коронавіруси. Завдяки такій системі очищення повітря в салонах літаків повністю оновлюється кожні 3 хв.

До речі, компанія Air France отримала в грудні 2020 р. «4 зірки» у рейтингу кваліфікації авіаційної безпеки від міжнародної організації повітряного транспорту Skytrax. У ньому оцінювалися санітарно-гігієнічні заходи, що вживаються авіакомпаніями на борту літаків і в аеропортах, у зв'язку з COVID-19.

Спеціальні умови

2020 р. був непростим для всіх. При цьому варто відзначити, що авіакомпанії робили і роблять все можливе, щоб забезпечити своїм пасажирам спокій і максимальну гнучкість при бронюванні квитків. Тому, скажімо, в Air France-KLM йдуть на зустріч своїм клієнтам і дають можливість змінювати нагородні квитки безкоштовно і отримувати повернення в разі скасування польоту. А також можна перенести поїздку незалежно від причини або отримати здаваний ваучер, якщо ви не хочете летіти, або отримати повернення коштів, якщо ваш рейс був відмінений. Причому навіть напередодні вильоту можна перебронювати куплений квиток або поміняти на ваучер на повернення суми.

Ще всі учасники програми лояльності Flying Blue (де за кожен переліт пасажир отримує милі та бонуси) зберегли свої привілеї і підвищили свій статус.

Підсумки

Виходячи з прогнозів експертів, світовий та український авіаринки поступово виходять «з петлі». Що важливо, авіакомпанії йдуть на зустріч своїм клієнтам. Вони змогли перебудувати свою бізнес-модель роботи, операційну ефективність і адаптували їх до нових реалій. А також забезпечили безпрецедентні санітарно-гігієнічні заходи для своїх пасажирів.

2021 р., по суті, є викликом для всіх учасників ринку і може значно його переформатувати. Тому «пристебніть ремені», авіаринок вже злітає.

    Реклама на dsnews.ua