• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Продаж франшизи "Ліги сміху" в Росію: з'явилася реакція "Кварталу"

Реклама на dsnews.ua

Студія "Квартал 95", колишнім художнім керівником якої був нинішній президент України Володимир Зеленський, не підтвердила, але і не спростувала інформацію про продаж франшизи на гумористичне шоу "Ліга сміху" російському телеканалу "СТС". У студії заявили, що дистрибуцією продукції "Кварталу" займається шведська компанія "Eccho Rights"

Про це йдеться у відповіді студії на запит Радіо Свобода, передає "ДС".

"Eccho Rights має право представляти і реалізовувати по всьому світу кращі продукти" Кварталу", які вже зарекомендували себе на українському ринку. Eccho Rights — ексклюзивний представник дистрибуції контенту Студії "Квартал 95" за межами України. До того ж, Eccho Rights має власну стратегію продажів, на яку правовласник не впливає .З метою дистрибуції формату Eccho Rights має право ознайомлювати третіх осіб з процесом виробництва контенту, в тому числі зі знімальним процесом, без отримання додаткової згоди у "Студії" Квартал 95". Умови продажу формату є комерційною таємницею і не можуть розголошуватися", — йдеться у відповіді на запит

Так, журналісти запитали, чи дійсно російський канал "СТС" купив франшизу на зйомки гумористичної програми "Ліга сміху", яку до перемоги на президентських виборах 2019 року вів Володимир Зеленський, який до цих пір володіє правами на цю торговельну марку.

"Радіо Свобода" також направляє запит в Eccho Rights, щоб з'ясувати деталі угоди.

Покупку франшизи на українському шоу "Студії" Квартал 95 "вже підтвердив учасник креативної команди російської "Ліги сміху" редактор "Міжнародного союзу КВК" Євген Донських.

За його словами, "CTC Медіа" давно набуло права на кілька продуктів, серед яких була і "Ліга сміху", і працює з ними вже близько року.

Телеканал "CTC" ще в 2019 році подав заявку на реєстрацію товарного знака з відповідною назвою.

За оцінками медіа-експерта Андрія Соломахи, вартість продажу формату ТВ-шоу федеральному російському телеканалу може стартувати від 500 тисяч доларів, в залежності від досягнутих домовленостей, повідомляє "Слідство.Інфо".

Кастинг-фестиваль російської "Ліги сміху" запланований на 25-27 січня. Команди, які пройдуть відбір, в кінці лютого виступлять на телефестивалі гумору, де з 20 або 24 колективів тренери відберуть 12 команд для участі в сезоні. Таким чином, формат повторює українську версію "Ліги сміху".

Зйомки пройдуть в Москві з подальшою трансляцією на російському каналі «СТС». Цей канал з травня 2020 року доданий до списку санкцій РНБО України.

В кінці 2020 року президент України Володимир Зеленський отримав тільки від ТОВ "Квартал 95" роялті на загальну суму 4 мільйони 354 тисячі 832 гривні, що зафіксовано в його декларації.

Як відомо, "Ліга сміху" — це українське телевізійне гумористичне шоу, комедійні гри, в яких команди різних колективів змагаються у відповідях на поставлені питання, імпровізаціях на певні теми, розігруванні заздалегідь підготовлених сцен тощо.

Автором програми є студія "Квартал 95". Шоу було створено ще в 2015 році. Спочатку ведучим був Володимир Зеленський, а після його відходу Євген Кошовий. У 2020-му на зимовому кубку проект вів Потап (Олексій Потапенко).

Раніше повідомлялося, що студія "Квартал 95" анонсувала старт сьомого сезону гумористичного шоу "Ліга сміху", зйомки якого почнуться після завершення локдауну в Україні — 27 січня.

    Реклама на dsnews.ua