• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Виробник препарату Протефлазид виграв ще один суд

Північний апеляційний господарський суд Києва залишив без задоволення апеляційну скаргу АМКУ на прийняте в грудні 2020 року рішення Господарського суду міста Києва, яким було скасовано штраф, накладений антимонопольниками на виробника противірусного препарату Протефлазид

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє Обозреватель.

Нагадаємо, влітку 2020 року Антимонопольний комітет України наклав штраф розміром 3 210 464 грн на фармкомпанію "Екофарм" (рішення АМКУ № 430-Р від 10 липня 2020 року).

АМКУ стверджував, що фармакологічна компанія нібито порушила Закон "Про захист від недобросовісної конкуренції", коли опублікувала на своєму сайті науковий звіт Інституту епідеміології Академії медичних наук України про здатність діючої речовини протефлазид гальмувати реплікацію коронавірусів.

Компанія оскаржила штраф в суді. Господарський суд Києва в грудні 2020 року зазначив, що наукові звіти є науково-технічною інформацією і не можуть трактуватися як реклама, адже містять специфічну інформацію, розраховану на вузьке коло фахівців. Також відзначено, що АМКУ не аргументував свою логіку, трактуючи публікацію звіту про лабораторні дослідження як "поширення неправдивої інформації", а також не надав доказів отримання фармкомпанією конкурентних переваг.

Господарський суд Києва дійшов висновку, що розробник-виробник препарату насправді не порушував Закон "Про захист від недобросовісної конкуренції" і не поширював неправдивої інформації, тому штраф, накладений АМКУ, було скасовано.

Як свідчить портал Єдиного контакт-центру судової влади України, АМКУ направив апеляційну скаргу на це рішення.

Справа розглядалася майже три місяці. 21 квітня 2021 р Колегія апеляційного суду прийняла рішення залишити без задоволення апеляційну скаргу АМКУ.

Нагадаємо, що згідно з повідомленнями ЗМІ, діюча речовина протефлазид протягом останнього року досліджувався in vitro в лабораторіях США, Німеччини та Іспанії. Ці дослідження отримали висновок: "Лікарський засіб Протефлазид проявляє специфічну противірусну активність по відношенню до коронавірусу CoV229E і SARS-CoV-2".

Також повідомлялося, що на початку квітня поточного року два профільних академічних інституту — епідеміології ім. Громашевського НАМНУ та молекулярної біології НАНУ — направили до медичних установ України Інформаційний лист з аналізом висновків досліджень діючої речовини протефлазид в Україні, США, Німеччини, Іспанії.

    Реклама на dsnews.ua