• USD 27.6
  • EUR 32.7
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Прокрастинуєте? Геть усе із квартири чи офісу

Безлад на робочому місці може призводити до зволікання виконанням своєї роботи

Shutterstock
Реклама на dsnews.ua

Доцент кафедри організаційної поведінки у бізнес-школі Університету Бонда Ліббі Сандер у своїй колонці для Harvard Business Review пише про вплив безладу на працівників, який є фактором, що підштовхує до прокрастинації.

Умови на вашому робочому місці мають суттєвий вплив на те, як ви працюєте. Якщо там безлад, то безлад і у вашій голові.

Це, безумовно, вірно і логічно: ми втрачаємо дорогоцінні хвилини кожного разу, коли шукаємо документи на захаращеному столі. Проте це стосується і тих, хто відмовився від паперу на роботі. Згідно з одним дослідженням «оцифровані» працівники втрачають до двох годин на тиждень, шукаючи загублені цифрові документи.

Але безлад може впливати на нас і більш опосередкованими способами. Моє дослідження та дослідження інших людей показали, що фізичні умови довкола нас суттєво впливають на здатність до пізнання, емоції та поведінку. Мають вплив на прийняття рішень і стосунків із іншими. Захаращений простір може негативно впливати на рівень нашого стресу та тривожності, а також на нашу здатність зосереджуватись, на вибір їжі та навіть на наш сон. Значна частина досліджень щодо охайності та безладу зараз стосується вашої домівки, але враховуючи, що стрес на робочих місцях щороку коштує американському бізнесу до $190 млрд витрат на охорону здоров’я, уже час визнати значення безладу для нашої роботи і щось із цим робити.

Безлад впливає на ваш розум і на вашу роботу

Вам може здаватися, що переповнені шафи чи пачки паперу на вашому столі вам не заважають. Проте вчені Інституту нейронауки в Принстонському університеті застосували ФМРТ (функціональну магнітно-резонансну томографію) та інші методи, щоб доказати – наш розум любить порядок, і що постійне візуальне нагадування про дезорганізацію виснажує наші пізнавальні ресурси та знижує нашу здатність концентруватися. Вони також виявили, що, коли люди позбуваються безладу на своєму робочому місці, їм було легше зосередитися й обробляти інформацію, тим часом їх продуктивність також зростала.

Щодо вивчення впливу безладу вдома: люди, які відчувають, що в їх домівках забагато речей, швидше за все прокрастинуватимуть. Інші дослідження показали, що захаращений дім стимулює поведінку уникнення та заміщення, зокрема це постійні перекуси шкідливою їжею чи перегляд телевізійних програм. І хоча ми не знаємо, чи поширюється це і на роботу, але можливо безлад в офісі спонукає працівників обирати погану їжу під час перерв і те, що вони витрачають менше часу саме на роботу.

Реклама на dsnews.ua

Цей фактор може також вплинути загалом на наше психічне здоровʼя, змусивши нас відчувати стрес, тривогу чи депресію. Наприклад, дослідження, проведені в США в 2009 р., виявили, що рівень гормону стресу кортизолу був вищим у матерів, чиї домівки були захаращені. Підвищений рівень кортизолу може з часом викликати тривожність і депресію. (Цікаво й те, що це може працювати інакше. Дослідники в США вивчили взаємозв’язок між стресом та безладом на робочому місці та виявили, що стрес та емоційне виснаження змушують працівників затягувати із прийняттям рішень та тримати під рукою якомога більше матеріалів, необхідних для їх поточних завдань; що призводить до більшого безладу на робочому місці).

Безлад також може мати вплив на ваші стосунки із іншими. Згідно з одним дослідженням його учасники, які мали безлад на столі, сприймалися менш сумлінними, більш невротичними та менш приємними. Таке сприйняття працівника, ймовірно, негативно вплине на спосіб взаємодії з ним іншими людьми і може мати негативні наслідки для просування по службі.

Що можна зробити?

Регулярне прибирання робочого простору, а не дозволяти безладу накопичуватися — це вірний і реальний спосіб побороти безлад. Не призводьте до того, щоб прибирання перетворювалося на ще одну форму прокрастинації. Якщо працюєте вдома, підтримання порядку в робочому просторі може допомогти розділити робочі та домашні речі.

Проводьте постійні весняні прибирання із піцою для співробітників, що сприятиме взаємодії та спонукатиме виконати роботу, яка більшості виконувати не подобається.

Різні команди та організації встановлюють регулярні дні весняного прибирання піци, що може створити соціальну взаємодію та підтримку навколо завдання, яке більшості людей не подобається. Подумайте про те, щоб запровадити політику чистого столу, щоб впливати на охайність спільних робочих приміщень. Попрацюйте зі своєю ІТ-командою, щоб допомогти працівниками різними інструментами для роботи із онлайн-документами, а також щоб визначити, що слід зберігати, а від чого вже можна відмовитися. Завдяки цьому компанії мають досягти рівноваги між практичними та міркуваннями безпеки, і пам’ятайте про потребу працівників у самоідентифікації та самостійності.

Нарешті, пам’ятайте і про те, що безлад — не завжди погано. Згідно одному дослідженню безлад на столі може сприяти креативності. Отримані результати свідчать про те, що впорядковані робочі місця здебільшого відповідають нашим очікуванням і спонукають не ризикувати, водночас безлад змушує нас порушувати норми та дивитись на речі по-новому. Тож, хоча повністю чистий стіл може сигналізувати про недостатню креативність, дуже брудний може надсилати не дуже позитивні меседжи про вашу робочу етику та особистість. Тримайте під рукою речі, необхідні для поточних проектів, але втримайтеся від спокуси їх зберегти.

    Реклама на dsnews.ua